fbpx

Chodź pomaluj mój świat!

Nam wszystkim, ale szczególnie dzieciom, zdecydowanie łatwiej wyrażać emocje przez twórczą aktywność. Przypomnijcie sobie – podczas nudnego telefonu, bierzecie długopis w dłoń i „wyżywacie” artystycznie na kartce notesu. Ze szczęścia zdarza wam się śpiewać czy tańczyć, a w smutku najchętniej słuchacie spokojnej muzyki? Z dziećmi jest tak samo – ale zamiast słowami, swoje emocje i indywidualne przeżycia zamieniają w sztukę. O tym, jakie plastyczne akcesoria są dla dzieci najbezpieczniejsze oraz o asortymencie marki Coloresca, która jak nikt zna się na zabawach małych artystów, przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Kiedy Twój maluch zmaga się z jakimś przeżyciem, wspomnieniem, czy doświadczeniem, daj mu kartkę i kredki, lub kawałek ciastoliny. Pozwól mu poprzez sztukę odzwierciedlić to, co aktualnie przeżywa. W ten sposób nie tylko rozwijają swój złożony system percepcyjno-motoryczny (zdolności manualne), ale poszerza swoją widzę plastyczną, również tę z dziedzin fizyki czy chemii. Zatem, jakie produkty są odpowiednie dla małego człowieka? Przede wszystkim bezpieczne!

  • Takie, które po włożeniu do ust nie zrobią dziecku krzywdy. 
  • Takie, które mają odpowiednią wielkość i kształt. 
  • Takie, które nawet przy ewentualnym połknięciu nie zaszkodzą dziecku.
  • Takie, które w kontakcie z odzieżą, czy skórą dają się łatwo zmyć.

Specjalistami w tej dziedzinie jest niewątpliwie polska marka Coloresca, w której asortymencie znajdziecie wszystkie produkty dające upust kreatywności. Dzisiaj opowiemy Wam o trzech z nich – tych przeznaczonych dla najmniejszych.

Farba Malucha 

To produkt o galaretowatej konsystencji, który doskonale nadaje się do malowania małymi rączkami i paluszkami. Dobrze sprawdza się też przy użyciu pędzelka. Farba jest przebadana dermatologicznie i jest całkowicie bezpieczna dla dzieci. Nawet w przypadku przypadkowego połknięcia masz pewność, że dziecku nie grozi niebezpieczeństwo. Dodatkowym plusem jest to, że farba jest łatwo spieralna z tkanin za pomocą mydła i wody. Farby malucha nadają się do kontaktu ze skórą i są odpowiednie dla maluszków powyżej 1 roku życia. Dostępne są w 8 podstawowych kolorach, z których wyczarujecie swoje pierwsze dzieła sztuki.

Ciastolina Malucha

To produkt, który według nas jest obowiązkowy w każdym domu. Daje niesamowicie dużo frajdy (nie tylko dzieciakom). Zabawa ciastoliną to bardzo dobry sposób na rozwijanie koordynacji oko-ręka. Ciastolina, jak wszystkie produkty tej marki jest produktem bezpiecznym dla dzieci powyżej 1 roku życia. Zawiera substancję psującą smak masy, dzięki czemu maluch, który raz jej spróbuje, nie będzie chciał tego robić ponownie. Oprócz tego, masa wykonana jest w taki sposób, że przy kontakcie z wodą czy śliną, błyskawicznie się rozpuszcza. 

Kredki Malucha

Na sam koniec zostawiłyśmy nasz hit. To produkt specjalnie przystosowany do małych rączek. Okrągłe kredki są na tyle duże, że nie ma najmniejszej szansy, by włożyć je do ust. Wykonane z nietoksycznych materiałów. Nie rozpuszczają się pod wpływem ciepła rączek, ani się nie łamią. Są odpowiednio miękkie i kolorują nawet przy użyciu niewielkiego nacisku. Doskonale sprawdzają się jako pierwsze kredki dziecka i dają naprawdę dużo zabawy!

Na koniec wspomnimy tylko, że Coloresca to również raj dla starszych dzieci: kolorowanki w rolce, ogromne plakaty i kredki starszaka to zajęcie na dłuuuugie godziny!

Wszystkie produkty dostępne są na www.coloresca.pl

Otwórz galerię
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share