fbpx

Ćwiczenia z wyobraźni!

Dziecięca wyobraźnia czasem nie zna granic! Dzięki niej maluchy ćwiczą kreatywność i twórcze myślenie, ułatwia ona także rozwiązywanie problemów czy szukanie przyczyn różnych zjawisk. Jak ćwiczyć wyobraźnię? Jest na to kilka sposobów – dziś pod lupę weźmiemy markę ha! ha! For Kids, która tworzy produkty użytkowo-dekoracyjne z walorami edukacyjnymi!

Marka ha! ha! For Kids w swojej ofercie ma pościele, maty, koce, narzuty, koszulki oraz plakaty. Co je odróżnia od zwykłych tekstyliów? Autorskie, wielowątkowe rysunki – tworzone ręcznie przez Ninę Peret: rysunek po rysunku. Są w stylu Wyszukiwanek znanych do tej pory tylko z książek dla dzieci. Jest to pierwszy taki koncept na rynku polskim, gdzie wielowątkowa ilustracja książkowa, w formie ogromnego panelu, przeniesiona jest na produkty użytkowe – tekstylia. Oryginalność marki została doceniona – maty ha! ha! For Kids otrzymały wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2021.

To właśnie te oryginalne rysunki pobudzają kreatywność i inspirują wyobraźnię dziecka. Dziecko wraz z rodzicem może wymyślać historyjki z bohaterami z rysunków czy opowiadać bajki. Ćwiczy tym samym umiejętność opowiadania (budowanie zdań) i wzbogaca swój zasób słownictwa. Wzory są też idealne do nauki mowy wraz z dzieckiem i prostych zabaw logopedycznych (np. dźwiękonaśladowczych). Ilość wątków na wzorze zachęca do treningu spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie elementów. Ćwiczenie koncentracji jest kolejną zaletą produktów, można bawić się poprzez np. zasłonięcie jakiegoś elementu i odgadnięcia co to za element.

W zależności od wybranego wzoru otwierają się kolejne możliwości zabaw. ZOO to liczne aktywności ze zwierzętami: dopasowywanie figurek, ćwiczenie nazw po angielsku, poznawanie zwyczajów lub informacji o zwierzętach. Kraina w Liściach to świetny wzór do nauki poprzez zabawę np.: o emocjach (flagi z emocjami), planetach (są wszystkie planet układu słonecznego), liczenie (baloniki). Wzór #dzikiedzieci to inspiracja do odkrywania zabaw blisko natury, ale także dobry sposób do nauki o o porach roku i związanych z nimi ubraniach, pogodzie czy aktywnościach.

Warto dodać, że maty sprawdzą się świetnie zarówno dla maluszka, jak i starszego dziecka. Niemowlak może ćwiczyć na macie leżenie na brzuszku czy przemieszczanie się, starszak natomiast ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość oraz opowiadanie historyjek (a co za tym idzie – poszerza zasób słów).

To co dodatkowo wyróżnia markę ha! ha! to udostępnianie rodzicom poprzez e-sklep gotowych materiałów typu DIY do pobrania, a także ogrom inspiracji do wyżej wymieniowych aktywności (bajki i zabawy) a także cykl edukacyjny #storytellingdlarodzicow, czyli jak opowiadać dzieciom bajki. Wszystkie produkty marki znajdziecie na stronie www.hahaforkids.com.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share