fbpx

Dwie promiennie uśmiechnięte gwiazdki – Lena i Daria – może nawet nie wiecie, że je „znacie”, ale to właśnie one bardzo często spoglądają na Was ze zdjęć reklamowych najciekawszych polskich marek. O dziecięcym modelingu, modzie i trendach rozmawiamy z mamą dziewczynek – Angeliką Klepką.

kiddostyle.pl: Dla tych, którzy Was nie znają – opowiedz nam proszę trochę o swoich córeczkach (dziewczynki znajdziecie na Instagramie @makalikay).
Angelika Klepka: Bardzo chętnie! Mamuśki podobno mogą o swoich dzieciach opowiadać godzinami 😉 Dwie dziewczynki, dwa zupełnie różne charakterki, zodiakalne skorpiony, więc nie ma lekko. Jeśli chodzi o indywidualne cechy to moja starsza córka – Lena jest dzieckiem bardziej ułożonym i spokojnym, poza tym to typ prawdziwej księżniczki. Lubi otaczać się ładnymi przedmiotami i bardzo dba o swój wizerunek; przy czym druga to istny huragan, wszędzie jej pełno, jest ciągle brudna i lubi koparki 😂🙈

kiddostyle.pl: Jak zaczęła się Wasza przygoda z modelingiem?
A.K.: Zupełnym przypadkiem. Namówiła mnie koleżanka, która widziała, że firma booso (pozdrawiamy serdecznie) poszukuje dziewczynki do sesji. Ja wcześniej zupełnie o tym nie myślałam, temat castingów był mi obcy, ale po długich namowach uległam i wysłałam zgłoszenie. Lenka została wybrana natychmiastowo i na drugi dzień byłyśmy na sesji, istne szaleństwo!

kiddostyle.pl: W kampaniach jakich marek można Was zobaczyć obecnie? Które z poprzednich wspominacie najlepiej?
A.K.:
W tym roku w  sezonie jesienno-zimowym będzie można zobaczyć dziewczyny w kampaniach marek takich jak: Booso, Raspberry Republic, Lil Avenue oraz brytyjskiej marka Minoti. Szykujemy również coś ekstra na Święta 🙂

Jeśli chodzi o drugie pytanie to na pewno z sentymentem wracamy do pierwszych sesji, w końcu to tam wszystko się zaczęło, nowe doświadczenia i przygody. Miałyśmy okazję również poznać wspaniałych ludzi i nawiązać nowe przyjaźnie. A tak poza tym to każda sesja jest zupełnie inna i towarzyszy jej inny klimat. Czasem mrocznie, czasem cukierkowo 🙂 Najpiękniejsza scenografia towarzyszyła sesji dla firmy Elefunt, dziewczynki mogły poczuć się jak bohaterki najpiękniejszej bajki, wszechobecne pastele i spódniczki lekkie jak chmurki.

kiddostyle.pl: Jak wyglądają sesje z dziećmi „od środka” – to ciężka praca czy raczej zabawa?
A.K.:
W głównej mierze jest to świetna zabawa, szczególnie dla dzieci które faktycznie lubią to robić, a nie są zmuszane przez rodziców. Często sesja z przygotowaniami trwa dobre kilka godzin dlatego dobre zorganizowanie i profesjonalne podejście firm oraz fotografów to podstawa aby współpraca przebiegała przyjemnie i bezproblemowo.

kiddostyle.pl: Czy dziewczynki myślą o tym, aby w przyszłości zostać „dorosłymi” modelkami?
A.K.:
Ciężko jest mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż w tym wieku wszystko się zmienia w bardzo szybkim tempie. Daria do niedawna pragnęła zostać koparką, teraz strażakiem. Lena marzy o karierze weterynarza, a w wolnych chwilach będzie śpiewającym fryzjerem 😉 Na razie ten cały 'modeling’ jest dla nich formą zabawy i odskoczni od codzienności, dopóki będą wyrażały chęci będziemy brać udział w sesjach. a czas pokaże co przyniesie przyszłość 🙂

kiddostyle.pl: Co poradziłabyś mamom, których dzieci dopiero chcą zacząć/zaczynają swoją przygodę przed obiektywem? A.K.: Przede wszystkim, aby zastanowiły się czy dziecko faktycznie to lubi, czy nie jest to tylko marzenie mamy. Trzeba brać pod uwagę fakt, że sesja pomimo tego, że jest super przygodą jest również kilkoma godzinami spędzonymi na planie.  Jeśli punkt pierwszy jest spełniony i faktycznie zauważamy predyspozycje dziecka to kolejnym etapem powinno być znalezienie rzetelnej agencji małych modeli która pomoże postawić te pierwsze kroki w świecie dziecięcego modelingu 🙂

kiddostyle.pl: Lena i Daria same komponują swoje stylówki, czy maczasz w nich swoje palce?
A.K.:
Tutaj zazwyczaj szukamy kompromisu. Moim zadaniem jest nauczenie ich schludności i poczucia estetyki, na całą resztę pozwalam 🙂 Daria śmiało może nosić swój ulubiony żółty kolor, a Lenka wybiera już głównie 'doroślejsze’ stylizacje. Często jednak zauważam, że nasz gust się pokrywa i wybieramy podobne ubrania lub dodatki. Końcowa stylizacja nigdy nie jest tylko moim wyborem, pozwalam dziewczynom być sobą i nosić to co lubią 🙂

kiddostyle.pl: Jakie są Wasze ulubione polskie i zagraniczne marki?
A.K.:
Ja ogólnie jestem fanką polskich marek, cieszę się, że mamy tak liczne grono zdolnych osób które mają pomysł na siebie. To sama przyjemność ich wspierać ❤️ 80% garderoby moich córek to właśnie rodzime firmy. Ciężko byłoby wybrać czołówkę, ale głównie wspieram firmy które są na rynku już od dłuższego czasu i to tam jest moje serce.

kiddostyle.pl: Rozpoczęliśmy sezon jesienno-zimowy, jakie trendy według Was będą jego hitami?
A.K.:
Zieleń, zieleń, zieleń! Pod każdą postacią 🙂 Oraz inne kolory ziemi, które według mnie wyglądają obłędnie jesienią. Zauważyć można również wielki powrót do lat 90-tych, ortaliony, sztruks, welur oraz fasony wyjęte prosto z lat mojego dzieciństwa. Każdy znajdzie coś dla siebie, najważniejsze w tym wszystkim jest pozostać sobą!

kiddostyle.pl: Na Waszym instagramowym koncie @makalikay można na bieżąco Was „podpatrywać” – z jakim odbiorem spotykacie się najczęściej? Pojawia się krytyka i hejt ze strony innych rodziców? Jeśli tak to jak sobie z tym radzicie.
A.K.:
Mam to szczęście, że jesteśmy odbierane bardzo pozytywnie, często dostaje przemiłe komentarze i wiadomości prywatne od dziewczyn. Tak na prawdę hejt na Instagramie spotkał mnie 2 góra 3 razy i głównie dotyczył stylizacji którejś z córek. Wiadomo gusta są różne, ja po prostu staram się nie wdawać w niepotrzebne dyskusje. Dopóki ktoś nie atakuje mnie lub moich dzieci personalnie to zwyczajnie ignoruję takie osoby. Mam nadzieję, że taka pozytywną atmosfera będzie towarzyszyła nam już zawsze.

kiddostyle.pl: Dziękujemy za rozmowę!
A.K.:
Bardzo dziękuję za zaproszenie do rozmowy, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Mam nadzieję, że swoimi wypowiedziami nie zanudziłam odbiorców 😉

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share