fbpx

Najnowsza kolekcja marki Chmurrra Burrra celebruje przyrodę. Powstała z inspiracji Puszczą Białowieską. Marysia Dek, autorka ilustracji na ubrankach i książki towarzyszącej kolekcji, mieszka w sercu Puszczy i każdego dnia obserwuje jej mieszkańców. Teraz przenosi swoje ilustracje na ubranka dla dzieci od Chmurrra Burrra. Zainspiruj się nimi i wybierz się z dzieckiem na spacer do lasu! Koniecznie weźcie ze sobą książeczkę: Kto odwiedził Muchomorka? i szukajcie jej bohaterów na leśnej polanie.

Tytułowy Muchomorek mieszka na skraju lasu i uwielbia gości. Odwiedzają go pajączki, kolorowe żuki, przybiega mysz, na pogawędkę zatrzymuje się żaba. Nawet leśny skrzat chroni się pod czerwonym kapeluszem.

W lesie dużo się dzieje… To dom dla roślin, owadów, grzybów, zwierząt, które żyją obok siebie, tworząc nierozerwalną sieć zależności. Jest pełen tajemniczych dźwięków i zakamarków, w których mali odkrywcy zawsze znajdą coś ciekawego. Las daje nam czyste powietrze, uczy cierpliwości i koncentracji, a nawet leczy. Dlatego to właśnie tam zabiera Was Chmurrra Burrra w nową podróż.  I zachęca, aby pokazać dzieciom las i nauczyć, jak o niego dbać!

Kolekcja wiosna-lato 2019 to kolory natury i energia płynąca z przyrody. Zachwycająca czerwień borówek, żywa zieleń liści i ta ciemniejsza – drzew iglastych. Błękit nieba i biel chmur leniwie po nim płynących, kiedy odpoczywamy na leśnej polanie. Żółć mleczy i delikatna barwa sierpniowych traw spalonych słońcem. W kolekcji znajdziemy sukienki, T-shirty, spodenki z przepięknymi ilustracjami naszych polskich roślin i zwierząt. Każdego z bohaterów książeczki: „Kto odwiedził Muchomorka” Marysi Dek można spotkać w czasie spaceru.

Otwórz galerię

Flora i fauna odgrywają niezwykle ważną rolę w mojej twórczości – mówi Marysia Dek. –  Świat przyrody jest przestrzenią, w której czuję się najlepiej. Zielenie, roślinność i wszystkie stworzenia bardziej lub mniej rzeczywiste spływają z mojego pędzla i umysłu w sposób naturalny. Przyznaję, że większość wolnego czasu spędzam właśnie na łonie natury. Mieszkam od prawie dwóch lat w Puszczy Białowieskiej i las stał się moim drugim domem.  W związku z tym, że moją pasją i powołaniem jest ilustracja, mam niezwykle silną potrzebę dzielenia się z dziećmi tym, co – w moim mniemaniu – dobre, piękne i mądre, czyli właśnie miłością do natury. Mam ogromną nadzieję, że czytając moje książki, oglądając moje ilustracje, dzieci po odłożeniu książki zamarzą o spacerze, o przygodnie w lesie, spotkaniu z mieszkańcami łąk, pól, lasów.”

Kto odwiedził Muchomorka jest prościutką opowieścią o przyjaźni, o relacjach, o radosnym oczekiwaniu, a przy okazji przemyca troszkę wiedzy o świecie przyrody – dzieci mogą się dowiedzieć nieco o łańcuchu pokarmowym, o zachowaniach niektórych roślin, zwierząt, owadów. Ta wiedza to haczyk, który ma sprowokować młodych odkrywców do wyjścia na podwórko i wyruszenia na przygodę w świat przyrody. Obcowanie z naturą staje się w dzisiejszych czasach rarytasem, a powinno być absolutną podstawą istnienia każdego z nas. Las, szum i zapach drzew, zachowania zwierząt, śpiew ptaków – to zjawiska, które porządkują ludzkie głowy i uczą prawdziwych wartości.

Wszystkie ubranka są uszyte certyfikowanej bawełny. W tym sezonie marka wprowadziła też linię ubranek z bawełny organicznej posiadającej certyfikat GOTS. Mięciutka, przyjazna dzieciom i środowisku dzianina sprawdzi się idealnie na lato. Ilustracje przeniesiono na materiał metodą sitodruku, przy użyciu delikatnych farb wodnych. W stworzeniu kolekcji pomagali Chmurrra Burrra polscy fachowcy.

A wszystkich mieszkańców lasu spotkacie na: www.chmurrraburrra.com

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share