fbpx

„Dziewczyńskie” sprawy

Sami przyznacie, że dziewięć lat to już bardzo poważny wiek i młoda dama zafascynowana światem czarodziejów i Hogwartu ma już dawno za sobą różowe czasy… Jak się jednak okazuje zarówno i w mniejszych i większych dziewczynkach (tak, tak – mamy tu na myśli mamę) ta różowa cząstka pozostaje na zawsze. Otóż zaczynając naszą przygodę z nową linią My Girls marki Klocki Blocki nigdy byśmy nie pomyślały, że tak nas to wciągnie – a godziny spędzone na wspólnym układaniu staną się świetną okazja do pogaduszek na „babskie” tematy. W czasach, gdy już każdy z rodziców staje na głowie, żeby uatrakcyjnić dziecku zabawy w domu, klasyczne rozwiązanie w postaci klocków w nowoczesnym ujęciu, zdecydowanie zdaje egzamin!

Pani od zwierzaków

Cała seria My Girls to aż 8 zestawów różnych aktywności przyjaciółek. Pierwszym wyborem Mai był salon piękności dla zwierząt – wybór oczywisty dla osoby, która zamierza zostać weterynarzem. Zachwyciły nas precyzyjnie wykonane elementy – salon piękności został złożony w mgnieniu oka, pojawiły się w nim zwierzaki kot i pies, figurki dwóch pań oraz mnóstwo dodatkowych gadżetów jak szczotki, suszarki, lusterka, grzebienie. Dużo pomysłów na zabawę przysporzył skuter, którym oczywiście zwierzęta były dowożone do gabinetu – usługi na miarę XXI wieku. Całość wygląda naprawdę efektownie, kolorowe elementy budowli, zamykane szafeczki na przybory, a w końcu naklejki, którymi można samodzielnie ozdobić klocki. Zaskoczeniem była duża ilość „roślinności” w zestawach, drzewa, kwiaty nawet na wzór tulipanów.

Otwórz galerię
Wakacyjne co nieco

„Mamo… a może pizzeria?” – w ten sposób kolejne zestawy poszły w ruch. Powstała zatem „włoska wytwónia placków” z mnóstwem pysznych gadżetów do zabawy w przygotowywanie pizzy. Do kompletu dołączyła kawiarnia z donutami, a zaraz za nimi wóz kampingowy i łódź, bo przecież pizza i donuty to takie wakacyjne klimaty, a ludzikom i zwierzakom też należą się czasem wakacje. To na co jeszcze zwróciliśmy uwagę, to że każda z klockowych przyjaciółek w kolekcji jest naprawdę inna i są jak lalki z klocków – cytując producenta: „różnią się wyglądem i charakterem. Każda ma też inne hobby, ale wszystkie łączy przyjaźń, pozytywne emocje i przygody”.  Oprócz „zwykłego” układania klocków mamy okazję przekazywać dziecku wiedzę na temat relacji międzyludzkich i łączyć naukę z zabawą.

Otwórz galerię
Czas na piknik

Fantastycznym połączeniem są zestawy z małym placem zabaw z ruchomą huśtawką, domkiem na drzewie i miejscem na piknik. Wszystkie komplety wyposażone są w imitacje butelek, bochenków chleba, ryb, owoców dlatego zabawa jest bardzo realna i jak to Maja powiedziała „mamo zupełnie jak na naszych wakacjach”. W ten sposób dobrane klocki świetnie uruchomiły wyobraźnię młodej damy i pozwoliły na godziny beztroskiej zabawy. Zresztą które dziecko nie marzyło o domku na drzewie? Pamiętam jak sama próbowałam go zbudować na działowej brzozie :P. Nie ukrywam, ze ja również świetnie się bawiłam składając razem pudełko po pudełku, godzinami dopasowując klocki i szukając wspólnie elementów.

Otwórz galerię
Klocek do klocka

W Blockach jest dużo drobnych części, które zdecydowanie wymagają cierpliwości, ale efekt końcowy jest tego zdecydowanie wart. Klocki są dobrze dopasowane i nie ma większego problemu z ich składaniem, w kilku tylko sytuacjach mama się przydała aby mocniej docisnąć. Książeczki z instrukcjami są czytelne, więc dziecko samo na pewno sobie z nimi poradzi (nie jestem pewna czy 6-latek, ale 9-latek na pewno). Podsumowując: bardzo żywe kolory klocków zachęcające do zabawy, otwierane elementy np. podnoszony dach w łodzi czy w kamperze dają ogromną radość z zabawy. Możliwość połączenia zestawów Blocków oraz innych marek przy atrakcyjnej cenie dodatkowo przekonuje do zakupu. No a godziny spędzone na kreatywnej zabawie klockami, a nie przed telewizorem są koronnym argumentem do zakupu kolejnych zestawów. Może teraz czas na Blocki Adults :D?

Jeśli jeszcze nie macie świątecznych prezentów to koniecznie zajrzyjcie na www.klocki-blocki.pl, znajdziecie tam zestawy zarówno dla starszaków jak i maluszków, a do 6 grudnia w ramach naszej mikołajkowej akcji rabatowej, z kodem KIDDOSTYLE kupicie je 20% taniej!

Otwórz galerię
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share