fbpx

Folkowo to nowa, powstała na początku 2019 roku, łódzka marka odzieży dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Stawia na jakość wykonania oraz uniwersalność propozycji. Wygoda dziecka podczas zabawy i codziennych poszukiwań przygód decyduje, czy dany produkt trafi do kolekcji.

Pomysł na folkowe ubrania dla dzieci zrodził się z chęci przedstawienia słowiańskich tradycji w bardziej luźny i przystępny sposób, bo kto powiedział, że łowickie kwiaty czy pasiak, to wzory tylko na regionalne wełniaki czy makatki? Z mnogości kolorów w regionalnych wzorach czerpie mnóstwo inspiracji do zaprezentowania ich w niebanalny sposób tak, by cieszyły nie tylko rodzica ale i dziecka oko. Głównymi dotychczas wykorzystywanymi motywami są te najbardziej rozpoznawalne: łowickie kwiaty i pasiak oraz kaszubskie kwiaty. Pojawiają się też inne akcenty typu jabłuszka, koguty czy kolorowe kredki. Założenie jest jedno – musi być kolorowo, folkowo i niebanalnie.

Całość produkcji odbywa się w Łodzi, z dzianin i tkanin od głównie łódzkich producentów. Dzianiny posiadają certyfikat „Tekstylia godne zaufania Oeko-Tex Standard 100” i są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Gwarantują trwałość koloru, kroju oraz niezmienną funkcjonalność.

Folkowo to kolor, radość i… folk!

www.facebook.com/lubiefolkowo

Artykuły powiązane z marką

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share