fbpx

O pozytywnym wpływie czytania dzieciom książek nie trzeba nikogo przekonywać. Oprócz tego, że czytanie rozwija umysł i wyobraźnię, przekazuje wiedzę o świecie, uczy uważności i koncentracji to przede wszystkim zbliża rodziców i dzieci. Na rynku jest mnóstwo pozycji dla maluszków, przedszkolaków czy uczniów – dziś chcemy Wam przedstawić kilka kwietniowych i majowych nowości z wydawnictwa Harper Collins.

Dla najmłodszych

Wśród propozycji skierowanych do maluchów znajdziemy książki z serii Akademia Mądrego Dziecka.

 • „Pudełko pełne zabawy” to zestawy zawierające książeczkę z rymowankami o zwierzątkach lub pojazdach oraz puzzle. Po przeczytaniu wierszyków dziecko może ułożyć obrazki z puzzli.
 • „A to ciekawe” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i poznawania świata. Zabawne wiersze Zbigniewa Dmitrocy, polskiego poety i bajkopisarza, sympatyczne postacie i barwne ilustracje odkrywają przed dziećmi świat przyrody i świat wyobraźni, świat przygód i świat emocji.
 • „Pierwsze słowa” to cykl książeczek do oglądania i czytania. Ciekawość dzieci wzbudzają głównie ruchome elementy, które wspierają ich rozwój i rozwijają sprawność manualną. Ostatnio ukazały się części „Na budowie”, „Na boisku”, „Pory roku” i „Urodziny”

Wydawnictwo Harper Collins przygotowało dla maluchów także inne propozycje. Są to m.in.

 • „Bing. Zabawa w parku. Książka z magnesami.” – kartonowe strony z pięknymi ilustracjami i magnesami, to gratka dla miłośników bajki Bing.
 • „Czapu Czipu” to seria kartonowych książeczek wspierających rozwój młodszych dzieci. Znajdziecie w nich zagadki dźwiękowe, wizualne i ruchowe oraz proste historie, doskonałe dla dzieci w wieku 0-3 lat.
 • „Cleo i Cuquin” to zupełnie nowa seria książek w oparciu o nowy animowany serial dla najmłodszych. Przygody rodzeństwa – szóstki sympatycznych dzieciaków, które uwielbiają dobrą zabawę i siebie nawzajem.
 • „Nowa kolekcja bajek” – pięknie ilustrowane zbiory opowiadań. W serii ukazały się „Przygody Misia Paddingtona. Nowa kolekcja bajek”, „Cleo i Cuquin. Nowa kolekcja bajek”, „Bing. Nowa kolekcja bajek 2”, „Spirit Riding Free. Nowa kolekcja bajek”.

Dla przedszkolaków i starszych dzieci

Wydawnictwo Harper Collins nie zapomina również o nieco starszych czytelnikach. W kwietniu i maju przygotowało następujące nowości:

 • Akademia Mądrego Dziecka „Pomóż mi przetrwać” – cykl edukacyjno-ekologiczny dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Każda książka zawiera opowiadanie, którego bohaterem jest inne zwierzę, planszę edukacyjną oraz sprawdzian wiedzy.
 • „Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami” – książki z tej serii mają duży format i wytrzymały papier, na którym można postawić talerz, a to oznacza, że ulubieni bohaterowie mogą towarzyszyć każdemu posiłkowi malucha.
 • Akademia Mądrego Dziecka Chcę wiedzieć „Ja i moje mikroby” – dwie niezwykłe książki, pełne zdumiewających informacji i ciekawostek z makro- i mikroświatów.
 • „Kosmiczne urodziny. Lecimy na księżyc!” – książka pełna ciekawostek o kosmosie, na pewno spodoba się małym astronautom.
 • „Van Dog” – pełna humoru opowiastka o sztuce, tworzeniu i obserwacji świata. Łączy klasyczną, w bardzo dużym formacie, książkę obrazkową z wyszukiwanką. Pozycję można odkrywać na wielu poziomach. Niedługie teksty w komiksowej formie zachęcą dziecko do samodzielnego czytania. Do książki dołączony jest plakat niespodzianka.
 • „Akceptuję, co czuję” – kolejne dwie książki w serii „Przyjaźń. Jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić” i  „Kłócimy się, godzimy się”. To propozycje dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców.
 • „Opowiadania z Doliny Muminków” – urocze opowieści wprost z Doliny Muminków to zaproszenie do wspólnej lektury dla całej rodziny i punkt wyjścia do wartościowych rozmów z najmłodszymi.

Na stronie wydawnictwa www.harpercollins.pl znajdziecie mnóstwo pozycji dla czytelników w każdym wieku. Warto zatem szukać książek, które Wasze dzieci będą czytały z przyjemnością i będą chciały do nich wracać.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share