fbpx

Heroo Mobile wystartowało!

Bawi, uczy i rozwija się razem z dzieckiem – takie jest Heroo Mobile, jedyny w Polsce operator telefonii komórkowej dedykowany dzieciom. Dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom i wykorzystaniu  sztucznej inteligencji, bezpiecznie przeprowadzi najmłodszych przez wirtualny świat i zachęci do spędzania czasu bez telefonu. I dobra wiadomość – już jest w sprzedaży.

Sieć komórkowa Heroo Mobile stworzona została z myślą o bezpieczeństwie dzieci, ich przyszłości  i edukacji. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wprowadzić swoją pociechę w świat  nowych technologii w mądry, przemyślany i bezpieczny sposób. Świat Heroo Mobile opiera się na  trzech obszarach: telekomunikacji, bezpieczeństwie i edukacji, która ma na celu profilaktykę  uzależnień, samokształtowanie nawyków u dziecka oraz zachętę do samorozwoju. Dzięki temu  operator chce skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom korzystania z telefonu, przy  jednoczesnej gwarancji dostarczania dzieciom atrakcyjnej zawartości.

Świat Heroo Mobile

Autorzy Heroo Mobile oferują najmłodszym bezpieczny świat online, który pozwala rozwijać zdrowe nawyki, zdobywać wiedzę i dobrze się bawić. Rodzicom natomiast Heroo Mobile ma pomóc komunikować się z Dzieckiem oraz dać poczucie bezpieczeństwa i kontroli rodzicielskiej. Wszystko  to jednak z poszanowaniem wzajemnej przestrzeni oraz wsparcia we wprowadzaniu dziecka w świat  online i budowania z nim zdrowej relacji. Jak połączyć te udogodnienia?

Pomogą w tym dwie aplikacje: Heroo Mobile dla Dziecka, działająca na Jego telefonie wraz z kartą  SIM (dostępna w sklepie Google Play) oraz Heroo Mobile dla Rodzica (dostępna w sklepie Google  Play i Appstore).

Aplikacja dedykowana dziecku oferuje m.in.:

  • stworzenie własnego Superbohatera,
  • blokowanie treści 18+ przy włączonym Internecie w sieci Heroo Mobile, • zadania i cele do wykonania w realnym świecie związane z codziennymi obowiązkami i zabawą bez telefonu, budowaniem relacji, regulacją emocji
  • edukację przez zabawę w formie prostych gier, instrukcji DIY, rekomendacji ciekawych wydarzeń czy ciekawostek naukowych zgodnych z zainteresowaniami dziecka.

Aplikacja jest na tyle atrakcyjna i rozsądnie angażująca, że zachęca dziecko do jej używania,  jednocześnie nie będąc powodem uzależnienia.

Otwórz galerię

Z kolei aplikacja dla Rodziców pozwala na zlokalizowanie dziecka oraz wyznaczenia do niego trasy.  Dzięki Heroo Mobile dla Rodzica opiekunowie będą mogli zobaczyć czy dziecko kontaktowało się  z kimś obcym, ale nie będą mieli dostępu do treści wysyłanych przez pociechę.

Jako operator jesteśmy w stanie skuteczniej przeciwdziałać negatywnym skutkom  korzystania z telefonu, koncentrując się na technologicznych zabezpieczeniach  dostępu do nieodpowiednich treści, filtrowania kontaktów z obcymi osobami,  informacji o miejscu przebywania Dziecka. Wszystko to jednak chcemy robić  z uwzględnieniem potrzeb i poszanowaniem prywatności najmłodszych – mówi  Robert Mirek, Prezes Heroo S.A.

Stop uzależnieniom

Heroo Mobile w odróżnieniu od innych operatorów telefonii komórkowej, nie tylko skupia swoje  działania na dostarczeniu wartościowej oferty rodzicom i dzieciom. Nadrzędnym celem nowego  operatora jest walka z zaburzeniami użytkowania telefonów komórkowych wśród dzieci. Jak  pokazują badania Data Science Practices Publicis Groupe wykonane na zlecenie Heroo Mobile, co  piąte dziecko w Polsce spędza dziennie ponad 3 godziny z komórką w ręce. Niemalże połowa  przebadanych rodziców (49%) uważa, że ich dziecko korzysta z urządzeń takich jak telefon, konsola  czy komputer zbyt często. Co więcej, aż 73% z nich obawia się, że ich pociecha uzależni się od  Internetu. Wśród innych najczęściej wymienianych zagrożeń pojawiły się m.in.: brak aktywności  fizycznej (57%), uzależnienie od gier (53%) i dostęp do nieodpowiednich treści (40%)*. Dlatego  aplikacja Heroo Mobile od samego początku tworzona była tak, by się temu przeciwstawić – nie ma  w niej powiadomień, nie ma wielu atrakcyjnych i wciągających funkcji gamingowych, błysków,  efektów specjalnych i elementów nieskończoności gry, w której można coś kupić.

Wiemy jak kompetencje technologiczne są ważne, dlatego chcemy by nasze dzieci  miały z nimi styczność, ale nie chcemy by ekrany były dla nich najważniejsze. Dlatego  wszystkie elementy w Heroo Mobile dla Dziecka są zaprojektowane tak, by dziecko  super się bawiło i dowiadywało ciekawych rzeczy używając aplikacji, ale przede  wszystkim by ten telefon odkładało i wzmacniało swoje naturalne super moce  w świecie rzeczywistym – mówi Robert Mirek, Prezes Heroo S.A.

Różnorodność pakietów

Z uwagi na różnorodne potrzeby i możliwości finansowe każdego rodzica, Heroo Mobile ma  w ofercie 5 pakietów cenowych: od 9 zł do 49 zł. Różnią się one ilością minut do wykorzystania na  rozmowy oraz liczbą dostępnych SMSów, pakietem Internetu oraz czasem trwania umowy. Należy  pamiętać, że każdy pakiet gwarantuje taki sam dostęp do świata Heroo Mobile, jest możliwość  testowania usługi z możliwością zrezygnowania w trakcie pierwszych 30 dni oraz w każdej chwili  można wymienić pakiet na wyższy lub niższy.

Dalszy rozwój

Heroo Mobile tworzone jest wspólnie z grupą odpowiedzialnych i otwartych Rodziców.  Są to pomysłodawcy, twórcy, zespół ekspertów, inwestorzy, a także rodzice prowadzący swoje  działania w sieci czyli Rada Programowa. Tworzą ją: Kamil Nowak, Katarzyna Sawicka, Jarek Kania,  Marlena Wróblewska, Michał i Maria Góreccy, Maciej Mazurek, Małgorzata Kowalewska-Kawuza,  dr. Jakub Andrzejczak, Joanna Steinke – Kalembka.

Zależało nam na zaangażowaniu rodziców, którzy będą różnorodni, ale których łączy  to samo: podmiotowe patrzenie na dziecko. Dziecko będące kompetentnym  i kompletnym człowiekiem, który uczy się przez doświadczenie i przez obserwacje,  który tworzy naszą teraźniejszość, bo jest jej naturalną częścią – podkreśla Robert  Mirek, Prezes Heroo S.A. – To, co jeszcze łączy nasz zespół to świadomość siły  edukacji. Jest to dla nas kluczowe, ponieważ Heroo to również ruch społeczny,  w którym chcemy edukować rodziców i dzieci. Chcemy, by oni wzajemnie się  edukowali i inspirowali. Wszystko po to, by czuli wsparcie, kiedy będą wprowadzać  dzieci w świat nowych technologii lub będą chcieli zmieniać nawyki korzystania  z telefonów w swoich domach – dodaje.

Twórcy Heroo Mobile nie poprzestają na dotychczasowych działaniach. W najbliższej przyszłości  planują dalsze rozwijanie produktu i dodawanie nowych funkcjonalności. W aplikacji Heroo Mobile  dla Rodzica będzie to między innym: geofencing, autoryzacja zakupów i zarządzanie pakietem  danych. W aplikacji Heroo Mobile dla Dziecka pojawią się nowe wirtualne światy, więcej avatarów,  obszar mindfulness oraz mechanizmy pomagające w skupieniu się. W najbliższej przyszłości  w aplikacji dedykowanej dziecku będzie działał także system Samurai Labs, jedyny taki na świecie  system, który bez potrzeby zgłaszania problemu przez użytkowników, zareaguje i ochroni dziecko  przed cyberprzemocą oraz przestępcami seksualnymi. Ponadto, Heroo Mobile chce stworzyć własnego Androida dedykowanego najmłodszym. W tym celu, Spółka skupia się również  na pozyskaniu inwestorów.

Jesteśmy zainteresowani wzrostem organicznym oraz tworzeniem nowych rozwiązań,  które wypełniają pewną lukę obecną na rynku i odpowiadają na potrzeby coraz  większej grupy klientów. Heroo Mobile posiada w swojej ofercie rozwiązania, które są  niespotykane u innych operatorów. Jest to pierwszy tego typu projekt w Europie, co daje nam ogromne możliwości dynamicznego rozwój także poza Polską. Dlatego,  jest to niezwykle ciekawy produkt nie tylko dla użytkowników, ale i inwestorów,  których zapraszamy do współpracy – dodaje Robert Mirek, Prezes Heroo Mobile.

Heroo Mobile zakłada, że do końca roku pozyska 10 000 użytkowników.

Źródłoo : materiały prasowe

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share