fbpx

Jedyne takie… chusteczki!

Pojawiają się w niezbędniku każdej młodej mamy. Żaden spacer nie obędzie się bez ich towarzystwa, a obiad, gdy ich zabraknie, może skończyć się katastroficznie. O czym mowa? Oczywiście o nawilżanych chusteczkach! Nie zna życia ten, komu nigdy ich nie zabrakło… Dzięki ekologicznym rozwiązaniom naturalnej marki Naif nie muszą rezygnować z nich nawet największe eko-maniaczki! Przeczytajcie w czym tkwi ich fenomen.

Holenderska marka naturalnych kosmetyków dla najmłodszych, Naif powstała w przekonaniu, że klienci nie powinni martwić się o skład produktów dla dzieci. Proste, naturalne składniki, opakowane w bioplastik (wykonany z trzciny cukrowej), a wszystko po to, by nie szkodzić ludziom i planecie.

Jednym z innowacyjnych produktów, który natychmiast skradł nasze serca, są chusteczki nawilżane wykonane z ekologicznych włókien eukaliptusa! Wszystko za sprawą tego, że zwykłe chusteczki, które znamy z drogerii wykonane są z włókien plastikowych (poliester), a jedno opakowanie to około 58 gramów plastiku, co jest równowartością około 2 butelek PET. Co sekundę na świecie zużywanych jest 14 000 chusteczek. Robi wrażenie, co?

Nie tylko plastik bywa winowajcą! Skład popularnych „mokrych” chusteczek również pozostawia wiele do życzenia, to kolejny powód, który zainspirował markę Naif do wprowadzenia własnej alternatywy. W klasycznej, znanej nam z drogerii wersji, często pojawiają się perfumy, alkohol czy fenoksyetanol, które są potencjalnymi alergenami łączonymi z egzemą i innymi problemami skóry. Ponadto, jak się okazuje, są totalnie zbędne w tego typu produkcie.

Z kolei chusteczki Naif, zgodnie z filozofią marki nie zawierają plastiku. Są wykonane z włókna eukaliptusowego. Ulegają całkowitej biodegradacji w ciągu 8 do 10 tygodni. Balsam w chusteczce składa się w 99% z wody. Pozostały 1% to gliceryna, która jest olejem roślinnym oraz niezbędne środki konserwujące: hydroksyacetofenon, benzoesan sodu (środek konserwujący) i kwas cytrynowy. Nie zawiera olejów mineralnych, chemicznych konserwantów, alkoholi, perfum czy innych chemikaliów. 

To wspaniała inicjatywa, do której i Was zapraszamy. Powiedzmy stop plastikowym chusteczkom! Tutaj kupicie swój zapas: www.naifcare.pl

Otwórz galerię
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share