fbpx

Jesteśmy kolorowymi ptakami

Lamita Kids – złote dziecko duetu przyjaciółek podbija coraz więcej dziecięcych i matczynych serc. W czym tkwi sekret? O tym opowiadają założycielki i projektantki marki: Marta Mrowiec i Magda Kobeluch.

kiddostyle.pl: Opowiedzcie proszę naszym czytelnikom kiedy i w jakich okolicznościach narodziła się Wasza marka?
Lamita Kids: Witamy serdecznie, dzień dobry! Pomysł na markę narodził się wraz z naszymi dziewczynkami! Wspólnie przeżywałyśmy ciąże i kompletowałyśmy wyprawkę… jednak ciągle czegoś nam brakowało. Jesteśmy kolorowymi ptakami, lubimy designerskie ubranka dla dzieci ale takie które oddychają, są wykonane z dobrej jakościowo bawełny. Kiedy już znalazłyśmy coś ekstra – okazywało się ze to materiał w ogóle nie dostosowany do dziecięcych potrzeb… i stad pomysł na nasza markę…. który w życie wszedł dopiero po 2 latach od urodzenia dziewczynek, dojrzewał w nas długo ale było warto. Dzięki długiemu researchowi rynku korzystamy ze sprawdzonych polskich i zagranicznych eko-upraw bawełny. Z ręką na sercu wiec możemy przyznać, że zapłonem startowym i inspiracją do rozpoczęcia działalności były i są nasze dzieci! Sama nazwa to skrót od ich imion!

kiddostyle.pl: Czy to nie ryzykowne zakładać spółkę z przyjaciółką? Bo wiecie… „Mówiły jaskółki, że niedobre są spółki” – nie bałyście się?
LK: Hahaha! Nigdy nie myślałyśmy w tych kategoriach! Znamy tez powiedzenie „co w rodzinie to nie zginie”… a że oprócz przyjaźni łączy nas również to, że jesteśmy szwagierkami to nie miałyśmy takich obaw ! 😉

kiddostyle.pl: Czy macie podział obowiązków – czy może obie projektujecie i odpowiadacie za wszystko po trochu?
LK: Po części tak, a po części nie. Jeżeli chodzi o projektowanie, wybór dzianin, dodatków, printów to wszystko robimy wspólnie. Zawsze wtedy siadamy i mamy tak zwaną burzę mózgów. Na późniejszych etapach faktycznie dzielimy się obowiązkami,  ja – Marta odpowiadam za kontakt z klientem oraz obsługę social mediów. Magda natomiast dba o wysyłki i osobisty kontakt ze szwalnia 😊

kiddostyle.pl: Co wyróżnia Waszą markę?
LK: O tym możemy mówić w nieskończoność! Nasze główne hasło i coś co nami kieruje to „be stylish – be eco friendly!” Tak nawiasem mówiąc powstał z tego nawet nasz własny hashtag! Ale wracając do tematu, w skrócie coś co nas wyróżnia to najlepszej jakości bawełna i naturalne tkaniny, autorskie printy, modele, wygoda i różnorodność!

kiddostyle.pl: Jak często pojawiają się nowe kolekcje? Komu są dedykowane? Czym się inspirujecie?
LK: Nowe kolekcje wchodzą 2/3 razy do roku. Najczęściej z nowymi sezonami wiosna/lato – jesień/zima.

kiddostyle.pl: To czym zwraca uwagę Lamita Kids to również dbałość o materiały najwyższej jakości – co to za tkaniny i jak je dobieracie?
LK: Tak, nasza bawełna to coś z czego możemy być dumne. Pracujemy tylko na bawełnie organicznej z największym obostrzeniem w tej kategorii GOTS. Oznacza to ze produkowana jest w zgodzie z naturą w warunkach ku temu sprzyjających. Jest jak najbardziej przeznaczona dla dzieci, niezwykle miła, przyjemna w dotyku i trwała. Podobnie jest z farbami których używamy do druku – nietoksyczne i ekologiczne! Jeżeli używamy innych tkanin oprócz bawełny organicznej są one w pełni naturalne, na szczególną uwagę zasługuje naturalny, niepowtarzalny i szlachetny jedwab. Wszystkie nasze materiały muszą być przede wszystkim przeznaczone dla dzieci, wygodne i zgodne z naturą! Nie tolerujemy w naszych projektach kompromisów w tej kwestii – nie ma mowy o sztucznych zamiennikach.  A zanim dany produkt wejdzie do sprzedaży testowany jest w kwestii wygody i jakości na naszych małych – najszczerszych domowych testerach 😉

kiddostyle.pl: Za Wami współpraca z Looks by Luks, której owocem były przepiękne turbany i opaski identyczne z printami z Waszych kolekcji – czy macie w planach kolejne współprace z tą lub inną marką?
LK: O tak! Z Sylwią z Looks by Luks współpracuje nam się wspaniałe i tej współpracy nie zamierzamy kończyć! Jak już wcześniej wspomniałyśmy zależy nam na na byciu ekologicznym ale również stylowym, a turbany i opaski dla mam to największy hit sezonu w nakryciach głowy… które świetnie uzupełniają nasze produkty. Z turbanami Looks by Luks nasze stylizacje stają się kompletne! Jeżeli chodzi o inne współprace to faktycznie mamy mnóstwo pomysłów i już myślimy o kolejnych fajnych projektach 😊

kiddostyle.pl: Co najczęściej słyszycie od Waszych klientów? Jaka była najfajniejsza opinia?
LK: Nasi klienci to najwspanialsi klienci na świecie! Od rodziców najczęściej  słyszymy o wysokiej jakości produktów i to ogromnie cieszy. Najwspanialsze są jednak opinie – a raczej zachwyty naszych małych Lamita Kids 😊 Kiedy mała dziewczynka mówi: Wow ! Mamo ! To jest takie piękne ! – to wtedy wiemy, że jesteśmy we właściwym miejscu 😊

kiddostyle.pl: A jak to jest z Waszymi dzieciaczkami – jak i gdzie poszukujecie dla nich ubranek? Na co stawiacie – modę czy wygodę?
LK: No właśnie nasze dzieciaki najczęściej chodzą w naszych produktach, chociaż staramy się wspierać inne polskie firmy i tam również robimy zakupy. Dla nas moda i wygoda w Lamicie to synonimy i dlatego poszukajmy innych firm, które myślą tymi samymi kategoriami.

kiddostyle.pl: Czy planujecie dla nas – klientów – jakieś niespodzianki w bliższej lub dalszej przyszłości?
LK: Tak! Pracujemy już nad nową kolekcją , a tam będzie kolorowo, pastelowo… dużo nowości i świeżości! Tym razem stawiamy głównie na zestawy mama-córka, bo nasze klientki to bardzo cenią! Nie możemy zdradzić zbyt dużo – powiemy tylko, że będzie pięknie! Mamy też niespodziankę dla wszystkich, którzy dopytują o naszą ptasią kolekcję… planujemy jej wielki powrót 😉👍🏼 Nie ukrywamy , ze w naszej głowie ciągle nowe i nowe pomysły… i chociaż nie zawsze wszystkie uda się zrealizować to zostańcie z nami, a na pewno Was czymś zaskoczymy!

Dziękuję za rozmowę!

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share