fbpx

Kleszcz już nie taki straszny!

Czy jest coś, co może popsuć nam wypoczynek na łonie przyrody? Niestety – niewielkich rozmiarów pajęczak zwany kleszczem, który przenosi patogeny bardzo poważnych chorób – zarówno dla zdrowia i życia ludzi, jak i zwierząt. Czy jest sposób, by skutecznie ochronić się przed kleszczami? Przedstawiamy Wam produkty marki TickLess, które za pomocą ultradźwięków chronią nas przed kleszczami.

Sezon kleszczowy trwa od marca, nawet do listopada. Zdarza się również, że pajęczaki te polują cały rok, co jest spowodowane łagodnymi zimami bez mrozów. Szereg chorób, które kleszcze są w stanie przenieść na człowieka lub inne zwierzę bywa utrapieniem dla rodziców, miłośników psów czy sportowców. Istnieją sposoby walki z kleszczami, ale żadne z nich nie gwarantują 100% ochrony. Poza tym stosowanie chemicznych środków u małych dzieci czy kobiet w ciąży jest niewskazane.

Z pomocą może przyjść urządzenie TickLess. Wersje Baby oraz Kid przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku, mogą być również stosowane przez osoby dorosłe. Urządzenia nie wymagają włączania/wyłączania, pozostają aktywne przez 8-10 miesięcy. TickLess emituje impulsy ultradźwiękowe o częstotliwości 40 kHz.

Emitowane przez urządzenie impulsy są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi oraz zwierząt domowych, blokują one jednak główny narząd zmysłowy kleszczy – narząd Hallera. Kleszcze wykorzystują go do namierzania żywiciela. W przypadku gdy kleszcz znajdzie się w zasięgu ultradźwięków emitowanych przez TickLess – będzie zdezorientowany i nie wyczuje swojej ofiary. Urządzenie wykazuje również skuteczność w ochronie przed pchłami. Skuteczny obszar ochrony to promień o długości około 1,5m.

Kolejny produkt TickLess został stworzony z myślą o biegaczach, którzy lubią trenować w terenie. Montowany jest do sznurówki buta. Jest ultralekki, dzięki czemu nie przeszkadza w bieganiu.
Urządzenie emituje impulsy ultradźwiękowe o częstotliwości 40 kHz. Co ważne, urządzenie to jest odporne na zachlapania i posiada funkcję nocnej lokalizacji. TickLess Run można ładować za pomocą dołączonego kabla USB.

Warto podkreślić, że urządzenia TickLess to jedyny dostępny sposób ochrony przed kleszczami, nie zawierający chemii. Ultradźwięki są bezpieczne zarówno dla małych dzieci, kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca czy zwierząt domowych. Trzeba natomiast pamiętać, że urządzenie działa jedynie jeśli jest włączone, naładowane a jego użytkownik znajduje się w polu działania TickLess.

TickLess nie chroni przed kleszczami, jeśli głośniczek jest schowany, jeśli urządzenie jest wyłączone lub zabrudzone (np. błotem) lub jeśli użytkownik znajduje się poza jego zasięgiem. Wszystkie produkty TickLess znajdziecie na stronie www.tick-less.pl.

Przypominamy, że po każdym powrocie z miejsca, w którym mogły znajdować się kleszcze warto dokładnie obejrzeć swoje ciało. Dzięki temu będziemy mogli szybko zareagować w sytuacji, gdy okaże się, że kleszcz jednak nas ugryzł.

Może Cię również zainteresować

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share