fbpx

Kobieta z patentem!

Karolina JędrasiakZa każdą mocną marką stoi jej twórca, w przypadku Miapka Design jest to Karolina Jędrasiak, czyli kobieta „z patentem”. W wywiadzie dla kiddostyle.pl opowiada jak narodził się ten innowacyjny pomysł oraz co jeszcze ma w zanadrzu.

kiddostyle.pl: To pytanie nie może nie paść na początku – jak powstała Miapka? No i skąd ten innowacyjny pomysł?

Karolina Jędrasiak: Potrzeba matki matką wynalazku😊 tak dokładnie było w przypadku Miapki i kurtki z „krokiem”. Kiedy zostałam mamą, zaczęłam zastanawiać się nad własnym biznesem – przede wszystkim zależało mi na elastycznym czasie pracy. Pomysł na wyjątkową kurtkę dla dzieci przyszedł właściwie sam, a moją inspiracją był synek. Szukałam idealnego rozwiązania na wiosenne spacery – kombinezony, nawet te lekkie były niewygodne w zakładaniu, a kurteczki – no cóż, to była kopia „dorosłych” modeli – zbyt krótkie, z suwakiem, którego nie mogłam zasunąć do końca z obawy przed przycięciem delikatnej skóry dziecka. Postanowiłam stworzyć idealną kurteczkę dla najmłodszych dzieci – wygodną w zakładaniu, taką, która będzie skutecznie chroniła plecki dziecka przed odkrywaniem. Stąd pomysł na Kurtkę z elementem krocznym – okazało się, że kurtkę z rozwiązaniem, którego nikt wcześniej nie zastosował. Banalnie proste połączenie, które skutecznie pozwoliło rozprawić się z odwiecznym problemem odsłaniających się plecków przy każdej codziennej aktywności. Nazwa marki miała kojarzyć się z wygodą, komfortem, niezależnie od pozycji, w której byłoby dziecko. Stąd skojarzenie z małpką – sympatycznym zwierzątkiem znanym z nieustannych szaleństw. A Miapka to właśnie małpka w języku dzieci.

kiddostyle.pl: Opowiedz nam kilka słów o uzyskanym patencie – czy było łatwo, a przede wszystkim czy było warto?

K.J.: Do zastrzeżenia pomysłu namówił mnie mąż. Wniosek do Urzędu Patentowego na zastrzeżenie wzoru przemysłowego wypełniłam i złożyłam samodzielnie. Na szczęście, ze względu na nieskomplikowanie produktu, proces akceptacji przebiegł niezwykle sprawnie. W 2017 r. postanowiłam zastrzec wzór kurtki z elementem krocznym również na terenie Unii Europejskiej. Uważam, że w przypadku Miapki fakt zastrzeżenia wzoru daje nam przewagę konkurencyjną i chroni przed ewentualnym kopiowaniem pomysłu.

kiddostyle.pl: Z jakich materiałów powstają Twoje produkty? Co je charakteryzuje?

K.J.: Do produkcji Miapkowych kurteczek używam jedynie sprawdzonych materiałów. W przypadku dzianin, współpracuję z polskimi producentami, którzy posiadają certyfikaty Oeko Tex oraz Bezpieczny dla Dziecka. Od jakiegoś czasu mamy w ofercie również kurtki wodooodporne i wiatroszczelne, wykonanane m.in. z softshellu. Zależy nam na najwyższej jakości oraz sprawdzonych materiałach, które pochodzą ze sprawdzonego źródła oraz posiadają odpowiednie atesty.

kiddostyle.pl: Jak często pojawiają się nowe kolekcje? Czym się inspirujesz? Kto odpowiada za projekty i wzory?

K.J.: Nowości wprowadzamy 2-3 razy w roku – wiosną, jesienią i zimą. Największą inspiracją są nasi klienci, którzy chętnie dzielą się z nami swoimi oczekiwaniami i tym, w co chętnie ubraliby swoje dzieci. Staramy się, żeby Miapkowe kurteczki miały ponadczasowy design, a głównym projektantem marki jestem ja😊

kiddostyle.pl: Wkrótce na świecie przywitasz kolejne maleństwo – czy w związku z tym szykujesz również coś dla tych najmniejszych klientów?

K.J.: Faktycznie, lada moment drugi raz zostanę mamą😊ależ to będzie wyzwanie, szczególnie, że w domu mamy już samodzielnego 5-latka😊  Natomiast o kurteczkę dla Maluszka nie muszę się martwić – bo właśnie najmłodszym dzieciom dedykowane są bawełniane Miapki. Są to bluzo-kurteczki, wykonane z mięciutkiej dzianiny o „pudełkowym” kroju, żeby ułatwić ubieranie dziecka. Dostępne już od rozmiaru 62. To również ciekawy, niezwykle praktyczny prezent na baby shower.

kiddostyle.pl: Czy przy tak unikalnym produkcie myślałaś lub może jesteś w trakcie podboju zagranicznych rynków?

K.J.: Po ponad 3 latach postanowiłam pokazać Miapkę na targach międzynarodowych B2B w Kolonii – Kind & Jugend. Zgłosiłam kurteczkę do nagrody Innovation Award w kategorii Tekstyliów Dziecięcych. Podczas pierwszego dnia targów, odbyła się gala, na której okazało się, że Miapkowa kurteczka softshell z elementem krocznym zwyciężyła😊 ależ to była radość. Poza tym fakt ten spotkał się z zainteresowaniem kupców i licznymi odwiedzinami Miapkowego stoiska. Pracujemy właśnie nad wprowadzeniem Miapki na rynki europejskie – trzymajcie za nas kciuki😊

kiddostyle.pl: A czy Ty jako mama masz swoje ulubione marki dziecięce? Czym się kierujesz przy zakupach?

K.J.: Rezolutny 5-latek to osoba, która ma już dość sprecyzowane oczekiwania co do ubrań, które wybiera. Niestety nie zawsze zgadzamy się w tej kwestii 😉 Jeśli chodzi o mnie, to przede wszystkim liczy się jakość i estetyka. Często robię zakupy dla mojego syna w sieciówkach np. KappAhl, ale bardzo lubię polskie marki np. spodnie Zombie Dash czy bluzy MiniKid.

kiddostyle.pl: Jak oceniasz obecną sytuację na rynku mody polskiej dla dzieci?

Uważam, że to genialny czas dla polskich marek – widać, że mamy na rynku naprawdę mnóstwo cudownych, kreatywnych twórców i klienci właśnie szukają wyjątkowych produktów dla swoich dzieci. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego w co chcemy ubierać swoje dzieci. Bardzo często cena produktu schodzi na drugi plan, ponieważ najważniejsze okazują się jakość oraz wyjątkowy design. Lubimy, kiedy nasze dzieciaki wyróżniają się na przysłowiowym placu zabaw. Przed polskimi markami dziecięcymi świetlana przyszłość – wierzę w to z całego serca.

kiddostyle.pl: Na koniec muszę podpytać – jakich nowości mogą spodziewać się klienci w najbliższym czasie? Jakie macie plany?

K.J.: W tym sezonie wprowadzamy zupełną nowość- spodnie softshell. To właśnie odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, i zarazem doskonałe uzupełnienie dla naszych funkcjonalnych kurteczek.

Dziękuję za rozmowę!

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share