fbpx

Liberté – apel o wolność

Najnowsza kolekcja Looks by Luks na sezon wiosna/lato 2021 Liberté pokazuje, jak być powinno – i jak było kiedyś, zabierając Cię w nostalgiczną podróż do Meksyku. Marka nawołuje do wspólnego apelu o WOLNOŚĆ, którą pragniemy odzyskać w każdym wymiarze, odcieniu i aspekcie życia. Prześledź z nami tę wciągającą opowieść!

Marka Looks by Luks przyzwyczaiła już nas, że każdej nowej kolekcji towarzyszy piękne przesłanie. Tym razem zachęca nas do zachwycenia się egzotycznym pięknem ojczyzny Fridy Kahlo, której niezwykła wewnętrzna siła przetrwania do dziś fascynuje i napawa inspiracją. Ta niesamowita malarka zainspirowała twórców marki do stworzenia czterech autorskich wzorów, symbolizującychotwarty umysł, swobodną miłość oraz szeroko pojętą wolność kobiet i sztuki. Bogactwo wibrujących kolorów oddaje meksykański kult barwy, pastelowe tony grzeją ciepłem swobodnej miłości, a linearne grafiki manifestują niezłomność w walce o to, co jest naszym prawem – nie przywilejem.

  • Mis Tetas, Mis Labios – projektu Anny Rudak, inspirowany kobiecymi piersiami symbolizującymi bunt przeciw próbom zawłaszczenia kobiecych ciał. Nasze cycki to nasze usta, otwarcie mówiące: to moje!
  • Mente Aperta – projektu Martyny Berger inspirowany zawsze otwartą, pełną barwnych myśli głową, która nie boi się wyrażać swoich poglądów i stanowiska.
  • Amor Puro – projektu Karoliny Niedzielskiej, inspirowany miłością we wszystkich jej odcieniach, nieskrępowaną przez społeczne obyczaje. Chcemy kochać bez granic, w świecie, gdzie tolerancja, akceptacja wyborów i otwartość to codzienność.
  • So Free(dah) – projektu Klaudii Mączka Rzewuskiej, inspirowany wolnością słowa i wolnością w sztuce przedstawioną jako linearny portret niesamowitej Fridy Kahlo. Jej nadludzka siła i głęboka wrażliwość motywują nas do cieszenia się życiem,wbrew wszelkim przeciwnościom losu.

Wśród nowości na nadchodzący sezon wiosna/lato 2021 znalazły się jedwabne i lniane chusty na głowę oraz bandana. Dodatkowo stworzono unikatowe torby typu shopper bag z hasłami nawiązującymi do przesłania całej kolekcji Liberté. I uwaga! Marka wreszcie poszerzyła swoją ofertę także o ubrania dla mężczyzn. Kolekcję dla Panów otwiera męska wersja krótkiego kimona – Haori for Him oraz szerokie lniane spodnie Hakama.

Nie zabrakło również klasyków: unikatowych nakryć głowy, ręcznie wykonanych turbanów czy opasek. Od kilku sezonów  dostępne są również kimona – dłuższe zwane Yukata oraz krótsze Haori. Produkty są tworzone w sposób komplementarny, tak aby pasowały do siebie i wzajemnie się uzupełniały.

Część dochodu z kolekcji Liberté marka przekazuje na fundację Open Mind z Wrocławia, która działa w myśl “świata bez barier”, wspierając lokalne rzemiosło i współczesny design w celu pokazania, że kultura i sztuka zmieniają nasze życie na lepsze. Cała kolekcja dostępna jest na stronie www.looks-by-luks.pl i w sklepie stacjonarnym – Atelier Luks & PopUp Store w Sopocie przy ul. Haffnera 42. A my już z niecierpliwieniem wypatrujemy premiery kolekcji dziecięcej!

Otwórz galerię
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share