fbpx

Miej odwagę zmieniać świat!

Opublikowane

Nowa, jesienno-zimowa kolekcja marki Endo zachęca do przebojowego, odważnego powrotu do szkoły i poszukiwania pasji, jak również oswaja uczniów i przedszkolaków ze światem przyrody. Tradycyjnie, pomaga też wypuścić wodze wyobraźni, oswoić strachy i przenieść się do świata marzeń.

W każdym sezonie projektanci i artyści Endo pracują nad niepowtarzalnymi kolekcjami łączącymi ubranka tematem grafik, kolorystyką i fakturą tkanin. Każda kolekcja to zabawa z konwencją, ważny temat przedstawiony w lekki i nietuzinkowy sposób dzięki oryginalnym nadrukom i polskim tekstom. Kolekcje Endo łączą wszystkie grupy produktowe. Niezależnie od tego, z której linii pochodzą, ubranka stanowią połączenie sztuki i codziennej funkcjonalności. – W nowej kolekcji tradycyjnie zachęcamy dzieci do odważnego i twórczego odkrywania świata, poszukiwania pasji i własne, indywidualnej ścieżki, jak również uwrażliwiamy je na piękno oraz dobro przyrody i zwierząt. Chcemy, by nasze ubrania były nośnikami ważnych idei, stąd takie hasła, jak np. „Miej odwagę zmieniać świat jak ja” lub „Wszystko gra czy gra o wszystko?” – mówi Aneta Kołaszewska, dyrektorka artystyczna Endo.

Chłopięce marzenia, misie i endostworki

Nowa kolekcja chłopięca porusza tematy bliskie na co dzień uczniom i przedszkolakom. Wśród motywów przewodnich pojawia się: Szkoła na luzie, z niebanalnymi dekoracjami (np. „ściągą” z tabliczką mnożenia” i hasłami z ostatnich stron zeszytów, Wszystko gra, czyli komfortowa propozycja dla miłośników sportu, w ostrych, żywych kolorach czy Chłopięce marzenia – linia przepełniona realistycznymi, graficznymi ilustracjami motorów i samochodów. W nowej kolekcji nie zabrakło też motywów zwierząt oraz natury. Nawiązuje do nich zarówna linia Luz w lesie, z szalonymi pająkami, jeżem, wilkiem i szopem praczem oraz nowoczesnym zestawieniem odcieni ciemnej mięty, ultramaryny i granatu, jak również Polarny świat, w którym Endo przypomina, że gdy my kryjemy się w ciepłych domach, to gdzieś daleko maszerują przez śniegi zwierzęta należące do „dzikiego świata”. – Jak co roku, poruszamy też w naszej kolekcji temat poszanowania przyrody, przedstawiając linię dedykowaną zwierzakom „na poważnie”. W tym sezonie bohaterem wspomnianej kolekcji jest niedźwiedź brunatny. Z linii „Niedźwiedzie tropy” dowiemy się, jak duży potrafi być taki miś, ile może ważyć i ile lat przeżyć, ale przede wszystkim żeby traktować go bardzo poważnie. A to wszystko w modnej, ciepłej kolorystyce miodowej musztardy, klasycznego bordo i ciemnej zieleni – dodaje Aneta Kołaszewska, dyrektorka artystyczna Endo. W zabawę w strachy na lachy wciągnąć ma z kolei linia Potwornych endostworków, która jednocześnie zachęca do zaprzyjaźnienia się z wytworami własnej wyobraźni. W końcu, do sentymentalnej podróży w czasie zaprasza linia Ciągle nawijam, w której nie ma rzeczy niemożliwych – kaseta, telewizor i aparat fotograficzny mogą mówić i chodzić.

Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Otwórz galerię
Dla odważnych artystek i subtelnych marzycielek

Jesienno-zimowa kolekcja Endo dedykowana dziewczynkom zabiera je w świat wyobraźni i marzeń, zwierząt, przyrody oraz pasji. Zaczarowany dzień to kolekcja dodająca otuchy na początku roku szkolnego – wyróżnia się wyrazistym kwiatowym deseniem oraz mocnymi hasłami. O powrocie do szkoły przypomina również Szkolny szkicownik – linia w klasycznych kolorach, z uroczymi, niebanalnymi dekoracjami wprost z dziewczęcego brudnopisu. Do odważnej postawy – tym razem w kontekście realizowania pasji – zachęcają również Złote Baletki, linia przepełnionym chłodnym, pudrowym różem. Z kolei do świata fauny zapraszają nas: Kocie portrety – linia dedykowana miłośniczkom kotów, utrzymana w bardzo wysublimowanej kolorystyce oraz Sekrety zwierząt, w której psy, koty i małe myszki, gdy nikt nie patrzy, zamieniają się w melomanów lub fanów gier na tablecie czy telefonie. Na spacer po lesie i podziwianie złotej, polskiej jesieni zabiera nas Kwiat paproci, czyli spokojna, nieco nostalgiczna kolekcja w odcieniach zieleni, mięty, ecru i pudrowego różu, z wijącymi się pnączami paproci i dzikich traw. W podobnych charakterze zaprojektowana jest najbardziej eteryczna z nowych linii, czyli Dmuchawce, latawce. Bardzo delikatne, jasne bluzki ze złotą nitką są tłem do zwiewnych srebrno – różowych kwiatów. Przyroda w mroźniej odsłonie, w modnych bladych różach, ecru i grafitach, połączona z bardzo delikatnymi, nieco przydymionymi kolorami, jest zaprezentowana w Ogrodzie zimowym. O zbliżających się długich wieczorach przypominają także eleganckie Nocne motyle – linia  z pięknymi, tajemniczymi ćmami w roli głównej, w otoczeniu ciemnego granatu, mięty, bladego różu i ecru. Wieczór i noc to także motyw przewodni Kosmicznego jednorożca – linii z dominującym granatem, która zachęca do obserwacji rozgwieżdżonego, zimowego nieba.

Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Endo AW19
Otwórz galerię

Ubrania z nowej kolekcji są dostępne w sklepie internetowym Endo na stronie www.endo.pl.