fbpx

Miej odwagę zmieniać świat!

Nowa, jesienno-zimowa kolekcja marki Endo zachęca do przebojowego, odważnego powrotu do szkoły i poszukiwania pasji, jak również oswaja uczniów i przedszkolaków ze światem przyrody. Tradycyjnie, pomaga też wypuścić wodze wyobraźni, oswoić strachy i przenieść się do świata marzeń.

W każdym sezonie projektanci i artyści Endo pracują nad niepowtarzalnymi kolekcjami łączącymi ubranka tematem grafik, kolorystyką i fakturą tkanin. Każda kolekcja to zabawa z konwencją, ważny temat przedstawiony w lekki i nietuzinkowy sposób dzięki oryginalnym nadrukom i polskim tekstom. Kolekcje Endo łączą wszystkie grupy produktowe. Niezależnie od tego, z której linii pochodzą, ubranka stanowią połączenie sztuki i codziennej funkcjonalności. – W nowej kolekcji tradycyjnie zachęcamy dzieci do odważnego i twórczego odkrywania świata, poszukiwania pasji i własne, indywidualnej ścieżki, jak również uwrażliwiamy je na piękno oraz dobro przyrody i zwierząt. Chcemy, by nasze ubrania były nośnikami ważnych idei, stąd takie hasła, jak np. „Miej odwagę zmieniać świat jak ja” lub „Wszystko gra czy gra o wszystko?” – mówi Aneta Kołaszewska, dyrektorka artystyczna Endo.

Chłopięce marzenia, misie i endostworki

Nowa kolekcja chłopięca porusza tematy bliskie na co dzień uczniom i przedszkolakom. Wśród motywów przewodnich pojawia się: Szkoła na luzie, z niebanalnymi dekoracjami (np. „ściągą” z tabliczką mnożenia” i hasłami z ostatnich stron zeszytów, Wszystko gra, czyli komfortowa propozycja dla miłośników sportu, w ostrych, żywych kolorach czy Chłopięce marzenia – linia przepełniona realistycznymi, graficznymi ilustracjami motorów i samochodów. W nowej kolekcji nie zabrakło też motywów zwierząt oraz natury. Nawiązuje do nich zarówna linia Luz w lesie, z szalonymi pająkami, jeżem, wilkiem i szopem praczem oraz nowoczesnym zestawieniem odcieni ciemnej mięty, ultramaryny i granatu, jak również Polarny świat, w którym Endo przypomina, że gdy my kryjemy się w ciepłych domach, to gdzieś daleko maszerują przez śniegi zwierzęta należące do „dzikiego świata”. – Jak co roku, poruszamy też w naszej kolekcji temat poszanowania przyrody, przedstawiając linię dedykowaną zwierzakom „na poważnie”. W tym sezonie bohaterem wspomnianej kolekcji jest niedźwiedź brunatny. Z linii „Niedźwiedzie tropy” dowiemy się, jak duży potrafi być taki miś, ile może ważyć i ile lat przeżyć, ale przede wszystkim żeby traktować go bardzo poważnie. A to wszystko w modnej, ciepłej kolorystyce miodowej musztardy, klasycznego bordo i ciemnej zieleni – dodaje Aneta Kołaszewska, dyrektorka artystyczna Endo. W zabawę w strachy na lachy wciągnąć ma z kolei linia Potwornych endostworków, która jednocześnie zachęca do zaprzyjaźnienia się z wytworami własnej wyobraźni. W końcu, do sentymentalnej podróży w czasie zaprasza linia Ciągle nawijam, w której nie ma rzeczy niemożliwych – kaseta, telewizor i aparat fotograficzny mogą mówić i chodzić.

Otwórz galerię
Dla odważnych artystek i subtelnych marzycielek

Jesienno-zimowa kolekcja Endo dedykowana dziewczynkom zabiera je w świat wyobraźni i marzeń, zwierząt, przyrody oraz pasji. Zaczarowany dzień to kolekcja dodająca otuchy na początku roku szkolnego – wyróżnia się wyrazistym kwiatowym deseniem oraz mocnymi hasłami. O powrocie do szkoły przypomina również Szkolny szkicownik – linia w klasycznych kolorach, z uroczymi, niebanalnymi dekoracjami wprost z dziewczęcego brudnopisu. Do odważnej postawy – tym razem w kontekście realizowania pasji – zachęcają również Złote Baletki, linia przepełnionym chłodnym, pudrowym różem. Z kolei do świata fauny zapraszają nas: Kocie portrety – linia dedykowana miłośniczkom kotów, utrzymana w bardzo wysublimowanej kolorystyce oraz Sekrety zwierząt, w której psy, koty i małe myszki, gdy nikt nie patrzy, zamieniają się w melomanów lub fanów gier na tablecie czy telefonie. Na spacer po lesie i podziwianie złotej, polskiej jesieni zabiera nas Kwiat paproci, czyli spokojna, nieco nostalgiczna kolekcja w odcieniach zieleni, mięty, ecru i pudrowego różu, z wijącymi się pnączami paproci i dzikich traw. W podobnych charakterze zaprojektowana jest najbardziej eteryczna z nowych linii, czyli Dmuchawce, latawce. Bardzo delikatne, jasne bluzki ze złotą nitką są tłem do zwiewnych srebrno – różowych kwiatów. Przyroda w mroźniej odsłonie, w modnych bladych różach, ecru i grafitach, połączona z bardzo delikatnymi, nieco przydymionymi kolorami, jest zaprezentowana w Ogrodzie zimowym. O zbliżających się długich wieczorach przypominają także eleganckie Nocne motyle – linia  z pięknymi, tajemniczymi ćmami w roli głównej, w otoczeniu ciemnego granatu, mięty, bladego różu i ecru. Wieczór i noc to także motyw przewodni Kosmicznego jednorożca – linii z dominującym granatem, która zachęca do obserwacji rozgwieżdżonego, zimowego nieba.

Otwórz galerię

Ubrania z nowej kolekcji są dostępne w sklepie internetowym Endo na stronie www.endo.pl.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share