fbpx

Nie wyrzucaj, wykorzystaj!

Zapewne wielu z was dzwoni w uszach tytułowy cytat wypowiadany przez Rocky’ego z Psiego Patrolu, który zachęca do ponownego wykorzystania rozmaitych przedmiotów. Do tego samego zachęca marka Kidspace, która niedawno uruchomiła program „Drugie Życie Kidspace’a” oraz „Klinika Kidspace’a”. Postanowiliśmy wziąć udział w jednym z nich, aby z pierwszej ręki opowiedzieć Wam jak przebiega cały proces oraz jakie korzyści z niego płyną. Kiddo Patrol rusza do akcji ;)!

Ci którzy są z nami od jakiegoś czasu, wiedzą że Kidspace’owe produkty są w naszym domu wszechobecne i aktywnie z nich korzystamy. Pierwsze śpiworki przeżyły z nami żłobki i kawałek przedszkola i przekazaliśmy je dalej (jeszcze niestety nie było programu Drugie Życie), a sami zaopatrzyliśmy się w rozmiar większe. Do tego pufy, kosze na zabawki, pościele… Wszystko to mogliście zobaczyć w aranżacjach KiddoPokoju dla dziewczynki i chłopca. Nadszedł czas, gdy zdecydowaliśmy się na kolejną przeprowadzkę, a wraz z nią zdecydowaliśmy się na małe zmiany w wystroju. I tutaj wkracza program „Drugie Życie”!

Wypełniając specjalny formularz możesz odsprzedać produkty marki Kidspace, z których Twoje dziecko już nie korzysta. Są one odświeżane, w razie potrzeby naprawiane, a następnie wystawiane na sprzedaż w specjalnej zakładce na stronie www. W zamian otrzymujesz bon wartościowy na zakupy w sklepie. I tak w naszym przypadku sprzedaliśmy puf jednorożca, w której został wymieniony wewnętrzny wkład i otrzymaliśmy elektroniczny bon na 200 zł, za który kupiliśmy mniejszą pufę oraz kosz na zabawki, które pojadą z nami do nowego domu!

Drugie Życie to również świetny sposób na wypróbowanie produktów marki, gdy wolimy wydać mniejszą kwotę. Produkty w stanie bardzo dobrym możesz zakupić w cenie o 30% niższej niż podstawowa cena nowego produktu, a w stanie dobrym nawet o 50% taniej. To również świetny sposób na bardziej ekonomiczne skompletowanie wyprawki żłobkowej czy przedszkolnej. Nie można również zapomnieć o walorze edukacyjnym – poprzez swoje działania Kidspace uczy najmłodszych dbałości o świat, w którym dorastają.

Drugim programem proponowanym przez markę jest Klinika Kidspace’a. To tu możesz wysłać ukochane produkty swojego maluch na „leczenie” – tak, by móc ponownie z nich korzystać. Produkty podlegają zarówno naprawom jak i odświeżeniu! My nie mogliśmy skorzystać z niego z jednej prostej przyczyny – żaden z używanych przez nas produktów Kidspace nie ma najmniejszej usterki. Śpiworki prane raz na miesiąc (a w czasach pandemii raz na tydzień), wyglądają jak nowe – wypełnienie się nie przesuwa, nie kurczy, jest puszyste, a zarówno plusz jak i bawełna są dalej cudowne w dotyku. Kosze trzymają formę, pufy również! Ale mamy dla Was za to jednego z pacjentów Kliniki:

Otrzymano formularz internetowy, w którym klientka zgłosiła uszkodzenie suwaka w śpiworku Sleepover rozmiar M. Po załączonych zdjęciach i opisie uszkodzenia, technolog uznał, że usterka wymaga wymiany całego suwaka. Usługa została wyceniona na 45 zł + 15 zł wysyłka do klienta. Czas realizacji naprawy takiej usterki, w danym okresie wynosił 5 dni roboczych. Klientka zaakceptowała przedstawiony kosztorys za naprawę (60 zł) i wysłała śpiworek do naszego biura oraz dokonała płatności za naprawę, za pomocą otrzymanego na maila linka do płatności. Po wymianie suwaka, odesłano śpiworek na podany adres wraz z „wypisem pacjenta z kliniki”.

Musicie wiedzieć, że oba programy nie są prowadzone przez markę w celach zarobkowych. Właścicielom zależy na promocji zakupów z drugiej ręki i ułatwianiu naprawy produktów, które mają drobne uszkodzenia. Wartość vouchera w programie Drugie Życie to: cena za jaką wystawiany jest produkt do ponownej sprzedaży, pomniejszona o koszty naprawy: koszt materiałów, pracy krawcowej, wyprania produktu. W przypadku programy Klinika Kidspace jest podobnie. Koszt usługi to cena użytych materiałów, praca krawcowej i koszt odesłania produktu do klienta.

Z pewnością gdyby cokolwiek wydarzyło się z naszymi produktami to „pacjent” trafi właśnie do Kliniki – bo jak mawiał Rocky „Nie wyrzucaj, wykorzystaj!”. Wystarczy wypełnić formularz! Jeśli macie do nas jakieś pytania odnośnie użytkowania produktów Kidspace, bądź któregoś z programów, piszcie śmiało na redakcja@kiddostyle.pl, a więcej artykułów znajdziecie wyszukując po tagu „Kidspace”.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share