fbpx

Nie zabieraj w podróż całego domu!

O „urokach” podróży z dziećmi, sensownych przygotowaniach, wspieraniu swoich oraz modowych hitach Jagody – sukience księżniczki i mikołajowych skarpetach przeczytacie w wywiadzie z Natalią Sitarską – założycielką jednego z najbardziej popularnych blogów podróżniczo-kulinarnych Tasteaway.pl.

kiddostyle.pl: My doskonale „znamy” Twoją rodzinkę, ale dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji Was spotkać w sieci (jeśli jeszcze tacy są) – kim jesteście?
Natalia Sitarska:
Natalia, Łukasz, Maks (lat 9) i Jagoda (lat 3). W sieci znani jako Tasteaway. Od 2013 prowadzimy jeden z najbardziej popularnych blogów podróżniczo – kulinarnych Tasteaway.pl. Od 2011 podróżujemy z dzieckiem (od 2016 z dziećmi 😉), podróżujemy duuużo (zwykle ok. 1/3 roku), po Europie, po świecie, po Polsce. Kochamy Azję (na czele z Japonią, Tajlandią i Tajwanem). Piszemy o podróżach z dziećmi, o fajnych miejscach, o jedzeniu. Poza podróżowaniem i blogiem sporo pracujemy, od 2016 prowadzimy cukiernię DESEO Patisserie & Chocolaterie w Warszawie, którą obecnie można zaliczyć do grona najlepszych cukierni w Polsce.

kiddostyle.pl: Czy podróże z dziećmi różnią się czymś od tych w gronie dorosłych? Czy ich planowanie zajmuje więcej czasu?
N.S.:
Na pewno potrzeba do nich więcej cierpliwości… W podróży bez dzieci po całym dniu zwiedzania padasz na łóżko lub idziesz na wino 😊. W podróży z dziećmi musisz zadbać, by zjadły kolację, wykąpać je (przynajmniej co jakiś czas 😉), przebrać, często poświęcić sporo czasu na usypianie, a przy maluchach jeszcze musisz wstać w nocy. To samo jednak robisz w domu. Ja wolę robić to na plaży w Tajlandii… przynajmniej od czasu do czasu 😊

kiddostyle.pl: Na co zwracasz szczególną uwagę pakując dziecięcą walizkę w podróż? Może jakiś tip dla mniej wprawionych?
N.S.:
Myślę, że kluczowe są dwie rzeczy – zadbaj o apteczkę i nie zabieraj całego domu – większość rzeczy zawsze można dokupić. Leki lepiej mieć sprawdzone i pod ręką, więc to apteczce powinniśmy poświęcić najwięcej czasu. Jeden z moich hitów, które zawsze w apteczce mam – plasterki chirurgiczne, które ratowały nas przy niejednej ranie.

kiddostyle.pl: Jak czujecie się w aktualnej sytuacji? Czy to, co się dzieje na świecie pokrzyżowało Wam wyjazdowe plany? Jak spędzacie czas w „zamknięciu” z dziećmi?
N.S.:
Mieliśmy szczęście spędzić cały luty w podróży – byliśmy w Stanach i na Dominikanie. Na razie nie musieliśmy odwołać zbyt wielu podróży, bo zwykle działamy dość spontanicznie. Przepadły nam na razie tylko bilety na majówkę do Stambułu. Co do tego, co będzie… zobaczymy. A ostatnie tygodnie to klasyka gatunku rodziców pracujących z dwójką dzieci na głowie 😉

kiddostyle.pl: Zmieniając trochę temat – wiemy, że Twoja córka Jagoda jest fanką mody! Czy sama dobiera już swoje stylizacje?
N.S.:
Zdarza się 😊 Ostatnio najchętniej chodzi w sukience księżniczki – tak nazywa suknię, którą kupiłam jej na Boże Narodzenie. Wśród własnych stylizacji hitem są grube skarpety w mikołaje do wiosennej sukienki i odkrytych butów😉

kiddostyle.pl: A czy to prawda, że starszy brat Jagódki, Max nie pała miłością do ubrań? 😉 Jakie marki poleciłabyś dla chłopca w jego wieku?
N.S.: Delikatnie mówiąc 😉… Maks uznaje głównie H&M i ostatnio po wizycie w Stanach, bluzy GAP. Ewentualnie jakieś marki sportowe.

kiddostyle.pl: W szafie Jagody sporo jest polskich marek, które podobnie jak my starasz się wspierać – czy to dlatego zdecydowałaś się na „ambasadorowanie” drugiej edycji naszych targów online?
N.S.:
Sami jesteśmy przedsiębiorcami i wiemy, że wcale rzeczywistość nie jest łatwa dla osób prowadzących swój własny biznes 😊. Od dawna prowadzimy akcję #wspieramyswoich i polskie marki, chociażby właśnie produkujące ubranka czy gadżety dla dzieci, pokazujemy u siebie pro bono, nie pobierając za to wynagrodzenia, które zwykle pobieralibyśmy w takie sytuacji od dużych marek…

kiddostyle.pl: Czy jest jakaś moda/styl, któregoś z krajów, które odwiedziliście, która szczególnie Cię urzekła?
N.S.:
Chyba ja jestem za mało modowa, by zwracać na to uwagę 😊 Na pewno jednak od lat uwielbiam hiszpański luz i podejście do życia. Mam wrażenie, że Hiszpanki ze zdecydowanie większym luzem podchodzą do swojej figury, do jedzenia. Są piękne takie jakie są.

kiddostyle.pl: Wróćmy jeszcze do podróży – co doradzilibyście rodzicom, których wizja organizowania na własną rękę wakacji z dziećmi wręcz paraliżuje?
N.S.: Po prostu spróbuj i przekonaj się, że nie jest tak źle 😊 A wcześniej zawsze mogą się wyposażyć w naszą książkę – „Podróże z dziećmi. Wszystko, co warto wiedzieć”.

kiddostyle.pl: Zdradzisz nam Wasze najbliższe plany? Gdzie się wybieracie jak „to wszystko” ucichnie?
N.S.:
Myślę, że wszystko zależy, co się dalej wydarzy 😊 Chcieliśmy znów, jak rok temu, lipiec zacząć w Japonii… ale na chwilę obecną nie wiadomo, czy będzie to możliwe.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share