fbpx

Pociąg do klocków

Ze wszystkich dziecięcych zabawek najbardziej lubimy te, którymi mogą bawić się też rodzice 😉 Niewątpliwie do tej kategorii należą wszelkiego rodzaju klocki. Od naszych dziecięcych czasów sporo się pozmieniało, marki starają się sprostać wymaganiom i marzeniom małych klientów. Idąc za głosem naszych dzieci i ich zainteresowań przetestowaliśmy dla Was klocki BLOCKI, stosunkowo młodą markę, która podbiła nasze serca swoimi pomysłami! Dlaczego? Tego dowiecie się czytając naszą recenzję z testingu!

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, dlatego też nie ukrywam, że ucieszyliśmy się, że w linii MUBI dedykowanej dzieciom powyżej 18 miesiąca życia znalazły się kolekcje, które pokrywały się z zainteresowaniami naszych dzieciaków. Javier (1 rok 8 mscy) jest wielkim miłośnikiem farmerskiego życia, więc w jego przypadku postawiliśmy na zestawy MyFarm. U Julki (3 lata 4 msce) w dalszym ciągu trwa wielka fascynacja różem i światem księżniczek, dlatego wybór był oczywisty: kolekcja Księżniczki, a w niej zestawy Magiczny Zamek i Baśniowa Kraina. Dla tej grupy wiekowej znajdziecie również zestawy z policją, strażą pożarną, pociągami czy też drwalem i fabryką mebli. Dla starszych dzieciaków (6+) czeka na Was mnóstwo zestawów z linii BLOCKI. Przyjrzyjmy się teraz bliżej obiektom naszych westchnień.

BLOCKI - testing kiddostyle.pl
Otwórz galerię
Koła w ruch

Zazwyczaj to co najlepsze zostawiamy na koniec, ale w tym wypadku nie mogliśmy się powstrzymać – dzieciaki oszalały na punkcie klockowego pociągu na baterie, który jest elementem zestawu Magiczny Zamek. Pojazd jeździ po specjalnych torach, które można układać w różnej konfiguracji. Do tego oczywiście wydaje charakterystyczne dźwięki i świeci. Ma wagoniki i miejsca dla pasażerów. No wszystko fajnie, ale co to zrobić jak pociąg jeden, a dzieci dwójka 😛  Z pomocą przyszedł nam jeden z zestawów MyFarm, w którym znalazła się ciężarówka, również samodzielnie jeżdżąca (na baterie). W ten sposób udało nam się udobruchać Javiego, który jednak tak szybko nie dał za wygraną i usilnie stawiał ją na tory kolejowe – a tu niespodzianka i plus dla producenta: rozstaw kół pasował idealnie i samochód zasuwał razem z pociągiem. Te dwa rozwiązania to bardzo fajny przykład jak urozmaicić zestawy klocków dla dzieci – dzięki tym pomysłom nasze maluchy są w stanie znacznie więcej czasu spędzić na tej samej zabawie. Warto również dodać, że nawet te największe zestawy nie zrujnują naszej kieszeni!

Otwórz galerię
Figurkowy raj

Druga rzecz, która przypadła do gustu małym testerom to duża liczba figurek. Nie wiem czy Wasze dzieciaki też tak mają, ale u nas jest to zawsze jeden z bardziej pożądanych elementów. Tutaj duży plus dla BLOCKÓW bo nie skąpią 😉 – w przeciwieństwie do flagowych klockowych marek :P. W zestawach znajdziemy zarówno księżniczki, jak i farmerów oraz całą gamę zwierzątek. Do tego karoca z zaprzęganym koniem, drzewa i kiaty oraz wózek widłowy 🙂 Pozwala to fajnie urozmaicić zabawę, nawet wtedy, gdy dzieciaki jeszcze niewiele budują z klocków. A dla prawdziwych fanów figurek BLOCKI dają możliwość kupienia ich zupełnie oddzielnie.

Otwórz galerię
Zrób to sam

Na uwagę zasługuje również sposób wyprodukowanie klocków – łączą i rozłączają się na tyle luźno, że nie sprawia to problemów nawet najmłodszym dzieciom. Jedynym zagrożeniem jest, gdy młodsze rodzeństwo dopada do budowli starszego – destrukcja w mig gwarantowana 😉 Dużym zaskoczeniem i zagwostką była dla nas instrukcja, która nawet w przypadku dużych zestawów składa się zaledwie z kilku ogólnych kroków – a tu matka perfekcjonistka chciała idealnie odwzorować zamek 😛 Z ciekawości zapytaliśmy o tę kwestię producenta i oczywiście nic nie dzieje się bez przyczyny – za radą pedagoga została podjęta decyzja, że w tym wieku jest to instrukcja bardziej dla rodziców niż dzieci i ma być ona wskazówką/inspiracją. Biję się w pierś, bo tak naprawdę nasze latorośle i tak mają zawsze swój pomysł na to jak ma wyglądać budowla – i chwała im za to! Przy okazji kontaktu z BLOCKAMI zobaczyliśmy jak świetnie działa ich obsługa klienta – w razie zagubienia instrukcji można ją pobrać ze strony albo otrzymać mailowo, a w przypadku zagubienia klocka (też macie w domu taką czarną dziurę?) dział ratunkowy bez problemu go do Was dosyła – koniec dramatów! To co pewnie Was zainteresuje to to, że klocki są kompatybilne z innymi markami 🙂

Otwórz galerię

Podsumowując jednym zdaniem – klocki o świetnym designie, z ciekawymi pomysłami oraz dopasowane do możliwości maluchów i co bardzo ważne – w przystępnej cenie! A do tego z naszym kodem „kiddostyle20” do końca października kupicie je taniej o 20% – wskakujcie tutaj: klocki-blocki.pl/sklep/

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share