fbpx

Każda nowa linia Looks by Luks to prawdziwe małe dzieło sztuki, a do tego lekcja jak być lepszym każdego dnia i czerpać z życia to co najcenniejsze. The Roots to kolekcja, w której sięgnięto do korzeni, tworząc cztery przepiękne, autorskie wzory inspirowane roślinami. Pojawiły się również nowości dla najmniejszych fanów marki.

„Spójrz. Najpiękniejsze owoce Twojej pracy. Szczery śmiech, rozbrajająca beztroska i bezinteresowna miłość. Czy w świecie pędzącym bezlitośnie naprzód jest dla serca matki coś cenniejszego, niż choćby krótka chwila spędzona z dzieckiem? Te momenty to okazja do przekazania najważniejszych życiowych wartości, otulenia magiczną matczyną siłą, która pozwoli im rozwinąć się jak płatki pięknych kwiatów.”

W tym sezonie Looks by Luks wraca do korzeni, oddając hołd Matce Naturze. Oczarowani siłą i mądrością przyrody, z wielką ciekawością przyjmujemy jej dobrodziejstwa i poddajemy się ich działaniu. Uczymy nasze dzieci szacunku i zaszczepiamy w nich miłość do otaczającego nas świata. Pozwólmy im dotykać, oglądać, doznawać. Sprawmy by chciały być blisko niej, i przeżywać na swój własny sposób. Niech chłoną ją całym sobą i poddają się jej magicznemu wpływowi.

The Roots to 4 autorskie wzory inspirowane roślinami – eterycznymi, zagrożonymi, miododajnymi i leczniczymi. Przywołuje zapach bezpieczeństwa, harmonii, balansu i szczęścia. Pokazuje czyste, płynące prosto z naszych korzeni piękno, które pragnie się odrodzić.

– Heal Me –
projektu Karoliny Niedzielskiej, wzór inspirowany leczniczymi właściwościami roślin, które towarzyszyły naszym mamom i babciom. Jest to ukłon w stronę lnu, niekwestionowanego króla zdrowia pochodzącego z natury, uwielbiany pod postacią
ziaren i oleju.

– Smells Like Nature –
projektu Aleksandry Morawiak, to print inspirowany aromatami roślin eterycznych, które otulają swoim ciepłem, dodając piękno nawet najbardziej ponurym porankom. Projekt przedstawia wiciokrzew, uznawany za najpiękniej pachnący kwiat, lilię, jaśmin, tymianek i szałwię.

– Still Here –
projektu Mary Zaleskiej – wzór inspirowany roślinami zagrożonymi, objętymi ochroną w Polsce i na świecie. Prezentowany w formie abstrakcyjnego rysunku, nieoczywiste piękno mięsożernej rośliny o wdzięcznej nazwie Aldrowanda pęcherzykowata.

– Bee Sweet –
projektu Nataszy Kwiatkowskiej, inspirowany roślinami miododajnymi, przedstawiający chaber, krokusa i czarci kęs. Ten wzór to hołd tym kwiatom, których nektar przyciąga pszczoły, a także historia o istotnej roli jaką pełnią dla ekosystemu.

Looks by Luks to koncept, tworzący oryginalne nakrycia głowy, przepiękne, ręcznie wykonane turbany, opaski i gumki do włosów. Od niedawna marka poszerzyła swoje portfolio o kimona w stylu YUKATA i nowość w kolekcji The Roots – lniane rampersy, czyli wersja Yukaty dla maluszków. Produkty są tworzone w sposób komplementarny, czyli tak, żeby do siebie pasowały i wzajemnie się uzupełniały. Dzięki temu do opaski można dobrać kimono lub frotkę w takim sam wzór, lub stworzyć matchy look z córką lub synem.

Looks by Luks szyje w Polsce z dzianin ekologicznych, pozyskiwanych w zgodzie z etyką. W duchu współtworzenia nurtu SLOW FASHION i w imię idei ZERO WASTE, marka stawia na kreowanie wielofunkcyjnych produktów, które można nosić na wiele sposobów, eliminując tym samym nadmierny konsumpcjonizm. Część dochodu z kolekcji marka przekazuje na akcję społeczną Greenpeace Adoptuj Pszczołę, która zrzesza osoby zaangażowane w pomaganie pszczołom i sprawia, że Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom.

Cała kolekcja, dostępna jest w sklepie online www.looks-by-luks.pl i stacjonarnie w ATELIER Luks & PopUp Store w Sopocie.

Otwórz galerię
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share