fbpx

Przegląd kurtek wiosennych

Kukukid
Fot. Kukukid

Polskie przysłowia nie bez powodu nie tracą na swojej mocy, jak możemy zaobserwować za oknem w tegorocznym marcu oczywiście jak w garncu, a zapewne i kwiecień będzie plecień… Poza tym każda okazja jest dobra do powiększenia dziecięcej garderoby! Zatem zobaczcie nasze kurtki do zadań mniej i bardziej specjalnych 🙂

Wybór jednej kurtki wiosennej nie należy do najprostszych – no bo czy wybrać taką jeszcze lekko ocieplaną, a może wiatrówkę? Kuszą też skórzane ramoneski i dżinsowe katany. A jakby tak wszystkie kupić ;)?

No dobra, koniec żartów – do rzeczy! Czym kierować się przy zakupie? Faktycznie najpierw trzeba pomyśleć ile kurtek planujemy kupić i jakie ma być ich zastosowanie. Warto zaopatrzyć się w jedną do tzw. zadań specjalnych – czyli wiatro- i wodoodporna, która będzie świetnie służyć przy tej nieco mniej wiosennej pogodzie. Koniecznie sprawdźcie z jakiego materiału jest wykonana i czy faktycznie ma on takie właściwości o jakich pisze producent. Jedną z popularniejszych tkanin jest softshell.  Z kolei z drugim okryciem możemy nieco zaszaleć i skupić się bardziej na stronie wizualnej (oczywiście nie tracąc z oczu kwestii praktycznych). W tym wypadku możemy zastanowić się czy będzie to elegancki „wyjściowy” płaszczyk czy np. bardziej streetwearowa kurtka dżinsowa czy skórzana. W naszym zestawieniu staraliśmy się ująć wszystkie warianty.

W propozycjach dla dziewczynek królują motywy kwiatowe, we wszystkich możliwych odcieniach. Ciekawą propozycją są również kurteczki z połyskiem – tutaj przeważa srebro i złoto, ale i nieśmiertelny róż także się znajdzie. Nasze serce podbijają niezmiennie klasyczne beżowe trencze – takie miniaturowe kobietki 🙂 Poniżej nasze redakcyjne wybory spośród propozycji najpopularniejszych marek:

Otwórz galerięOferta dla chłopców jest nieco bardziej stonowana kolorystycznie – dominują paski (nie tylko te marynarskie), znajdziemy też sporo propozycji moro. Nie brakuje także bardziej eleganckich propozycji takich jak kurtko-marynarki czy trencze. Zobaczcie nasze typy:

Otwórz galerię
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share