fbpx

Radosne odkrywanie świata

Są takie nawyki, które warto w dzieciach kształtować od najmłodszych lat – jednym z nich jest niewątpliwie czytanie. Proponując młodemu czytelnikowi lekturę, ważne jest, aby była ona dostosowana do jego wieku i ciekawy sposób przekazywała istotne treści – dlatego dziś chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na serię wydawaną przez Harper Kids – Akademia Mądrego Dziecka.

To opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych najmłodszych, ale i starszych. Książki z kilkunastu podserii pomagają doskonalić ważne umiejętności niemowlaków i przedszkolaków: słuchanie, rozumienie, logiczne myślenie, psychomotorykę, rysowanie, liczenie, naklejanie, rozpoznawanie kształtów i liter, pisanie po śladzie. Rozwijają wyobraźnię, słownictwo i sprawność manualną, poszerzają wiedzę o sobie i świecie, uczą wartości społecznych.

Dzieci szybciej uczą się, gdy czerpią z tego przyjemność, a pozytywne emocje pomagają przyswoić wiedzę. Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są interaktywne, dostosowane są do wieku, interesujące i ciekawe, zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i pomagają go zrozumieć. Książeczki możecie wybierać spośród kilku serii:

    • Niesamowite zwierzęta to niezwykle oryginalna książeczka dla przedszkolaków, która uczy i bawi równocześnie. Ruchome obrazki – obrotowe koło – i urocze, kolorowe ilustracje sprawią, że dziecko nie będzie mogło się oderwać od zabawy! Książeczka w interesujący sposób przedstawia związki między światem zwierząt i maszyn, ukazując podobieństwa i inspiracje.
    • Pierwsze bajeczki – ta seria uczy i bawi dzieci już od drugiego roku życia. Książeczki zostały przygotowane tak, by pomagać maluchom w poznawaniu nowych słów, przygotować je do zdobywania wiedzy i nauki w przedszkolu, a także rozwijać sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość najmłodszych.
    • Pierwsze zagadki to nowa, pięknie ilustrowana seria przeznaczona dla ciekawych świata maluchów. Angażujące zagadki rozwijają ciekawość dziecka, nagrody motywują i pozwalają dłużej utrzymać uwagę małego czytelnika, a rozkładane strony zapewniają dużo radości.
    • Zwyczaje zwierząt to książeczki z zagadkami dla najmłodszych. Każda strona zawiera barwną ilustrację oraz pytanie co na niej jest, Po rozłożeniu strony dostajemy odpowiedź. Zadawanie pytań dziecku, pobudza jego wyobraźnie. Książeczki są bogato ilustrowane, dzięki rozkładanym stronom dziecko ćwiczy małą motorykę.

Obserwując ogromne zainteresowanie serią Akademia Mądrego Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, a przede wszystkim chcąc spełnić potrzeby dzieci, które wychowały się na książeczkach z serii, powstał w jej ramach cykl przeznaczony dla starszych czytelników i czytelniczek. Dedykowany dzieciom, które chcą wiedzieć więcej i chcą kontynuować przygodę z serią Akademia Mądrego Dziecka. Tak jak, w tytułach dedykowanych młodszym, tutaj również będą publikowane różne podcykle, np. Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwać i inne. Wszystkie pozycje znajdziecie na www.harperkids.pl.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share