fbpx

Rozwój poprzez zabawę!

 

Wspomagajki to nowa polska marka na mapie produktów edukacyjnych dla dzieci. Główną ideą marki jest wspomaganie rozwoju poprzez zabawę, a więc najlepiej i najefektywniej! Gry powstają we współpracy z psychologiem dziecięcym Ewą Sękowską-Molgą, dbającą o to, by były dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci w danym wieku oraz wspomagały koncentrację, spostrzegawczość, pamięć, motorykę małą i rozwój poznawczy.

W portfolio Wspomagajek znajdują się produkty dla najmłodszych dzieci w wieku 1-5. To bardzo istotny okres w rozwoju dziecka.  Nabywamy wtedy tak istotne umiejętności jak mowa, komunikacja i kompetencje społeczne. Jest to jednocześnie okres, w którym umysł dziecka jest jak gąbka i warto ten czas wykorzystać, by zbudować solidny fundament dla nabywania kolejnych umiejętności. Bardzo ważnym aspektem, o którym warto wspomnieć jest wspomagan1ie budowania więzi z dzieckiem – ich gry to godziny wspólnej zabawy.

1,2,3! Pamiętam to gra pamięciowa typu memory dla dzieci w wieku 2- 5 lat. Zestaw zawiera 24 pary kart z uroczymi ilustracjami kojarzącymi się z porami roku. Prezentując ilustracje zapoznajemy dziecko z nowym słownictwem, porządkujemy wiedzę o otaczającym świecie. Starsze dzieci chętnie zaangażują się w rozgrywkę memory. Rodzice mogą tworzyć własne scenariusze zabawy i dostosowywać zasady do możliwości dziecka, stopniowo wprowadzając trudniejsze elementy. Gra wspomaga koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i koordynację wzrokowo-ruchową.

1,2,3! Układam to zestaw 9 układanek z motywem leśnych zwierząt dla dzieci w wieku 2-4 lata. Układanki celowo cięte są prostą linią. Pozornie wydają się prostsze, ale są zdecydowanie bardziej rozwojowe od tradycyjnych puzzli. Dlaczego? Dziecko musi ułożyć ilustrację wyłącznie na podstawie analizy szczegółów ilustracji, w dopasowaniu elementu nie pomoże specyficzny kształt puzzla, bo każdy element pod względem kształtu wygląda tak samo. Te z pozoru podobne gry wpływają na kształtowanie innych umiejętności.  Układanki to świetnie ćwiczenie analizy wzrokowej. Pod tym zagadkowym dla rodziców pojęciem, kryje się umiejętność analizy obrazka, dostrzegania jego detali i wnioskowania o nim. To bardzo ważna umiejętność – jest fundamentem dla późniejszej nauki czytania i pisania. Do każdej układanki dołączona jest ramka, dzięki której elementy nie przesuwają się i łatwo je ułożyć w trwały obrazek- doceni to każdy maluch.

1,2,3! Szukam to najnowsza gra w portfolio marki. Dedykowana dzieciom od 3 roku życia. Zestaw zawiera 6 plansz wraz z zestawem 6 żetonów. Każda plansza to bogato ilustrowana historia rozgrywająca się w innym otoczeniu: w mieście, na wsi, na pikniku, w przedszkolu, na basenie i meczu piłkarskim. Zadanie polega na odnalezieniu elementów pokazanych na żetonach w jak najkrótszym czasie. Gra może zostać także wykorzystana do zabawy „w detektywa”. Podajemy dziecku wskazówki, a ono ma odnaleźć poszukiwaną osobę lub przedmiot na obrazku np. detektyw poszukuje osoby w żółtym kapeluszu i czerwonych butach. To świetny trening spostrzegawczości! Karty sprawdzą się także jako historyjki obrazkowe. Piękne ilustracje, rozgrywające się w ciekawym dla dziecka otoczeniu zachęcą maluchy do opowiadania.  Będzie to świetny trening prowadzenia narracji.

Gry znajdujące się w ofercie Wspomagajek to wartościowe zabawki dla dzieci. Urocze, pastelowe ilustracje pokochają wszystkie maluchy. To produkt, który dostarcza świetnej zabawy, a przy tym ma najlepszy skutek uboczny – rozwój.

Produkty dostępne są na stronie www.wspomagajki.pl

Otwórz galerię
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share