fbpx

Zajęcia i warsztaty online

>

Zapraszamy Was do udziału w dodatkowych aktywnościach dla dzieci i rodziców, które przygotowaliśmy podczas targów online. Każdy może dołączyć do zajęć na żywo (wchodząc na wydarzenie w zakładkę “Dyskusja” o danej godzinie) lub odnaleźć zajęcia na wydarzeniu w późniejszym terminie i odtworzyć nagranie. Nie obowiązują zapisy.

Zajęcia dla dzieci:

Sobota 11.00-11.20  MusicBABYart zajęcia umuzykalniające online dla dzieci 0-3 lat (live); prowadzi: Anita Wleklińska

To zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych – propozycja włączenia dziecka w świat muzyki już od najwcześniejszych chwil jego życia.

Na co dzień, w obecnej sytuacji, zajęcia odbywają się w formule online na fanpage’u MusicBABYArt.

Sobota 17.50-18.00  Adamada czyta bajki; prowadzi: Magda Szpyrko-Ankiewicz – służbowo osoba zajmująca się w wydawnictwie Adamada sprzedażą praw do książek za granicę, a prywatnie ukochana ciocia swoich siostrzeńców najpiękniej czytająca im (i Wam) bajki.

Na wydarzeniu będziecie mogli posłuchać bajki Iwo z Nudolandii: dawno, dawno temu było sobie królestwo, które słynęło z tego, że właściwie nic się w nim nie działo. Wszystko tam było uporządkowane i zaplanowane – czyli nudne jak flaki z olejem.

Niedziela 11.00-11.20 Hiszpański La Nube zajęcia językowe online dla dzieci 3-6 lat; prowadzi: Alvaro Figuero

W La NUBE uczy się wyłącznie języka hiszpańskiego, a kursy przeznaczone są tylko dla dzieci i nastolatków – zapewnia to pełną koncentrację jakości prowadzonych zajęć. La NUBE to jednak przede wszystkim charyzmatyczni nauczyciele – native speakerzy (Hiszpania) z pasją, przygotowaniem metodycznym i doświadczeniem w pracy z dziećmi. W La NUBE uczą się  dzieci od 2-14 roku życia (przedszkole i szkoła podstawowa), a także z dzieci dwujęzycznyme. Program zajęć jest stworzony w taki sposób, by odpowiadał zależności etapowi rozwojowemu i potrzebom każdej grupy wiekowej. Inny program realizują przedszkolaki, inny dzieci w klasach 1-3, inny w klasach 4-6 a jeszcze inny (zgodny z podstawą programową) w klasach 7-8. Po więcej zajrzyjcie na: hiszpanskilanube.pl

Niedziela 17.50-18.00 Lingua Franca Szkoła Języków Obcych czyta bajki (ang) – zajęcia dla dzieci; prowadzi: Aleksandra Chromy


Warsztaty dla rodziców:

Sobota 13.00-13.20 Świadoma Mama: Warsztaty dla rodziców z dietetykiem. “Sposoby na niejadka – jak zachęcić malucha do zdrowych posiłków”; prowadzi: Zuzanna Skonieczna @susiedietetyk – dietetyczka z wykształcenia i powołania. Swoją przygodę z dietetyką zaczęła niemal dekadę temu i od tego czasu stale poszerza swoją wiedzę. Specjalizuje się w dietetyce dla kobiet przed, w trakcie i po ciąży, ale mówi o sobie „dietetyk rodzinny”, ponieważ opieką otacza całe rodziny. Podwójna mama, karmiąca w tandemie, miłośniczka wegetariańskiej i wegańskiej kuchni.

Zuzia jest jedną z wielu specjalistów, z którymi współpracuje Świadomą Mamą, aby pomóc przyszłym i obecnym rodzicom w przygotowaniu się do wychowania zdrowego i mądrego maluszka. Podczas spotkania live opowie Wam jak przekonać niejadka nie tylko do zjedzenia obiadu, ale też do wybierania zdrowych posiłków.

Niedziela 13.00-13.20 orto.mama: Warsztaty dla rodziców o wzroku “Dziecko widzi świat”; prowadzi: mgr Joanna Zdybel – ortoptystka, optometrystka, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuję się w badaniu narządu wzroku u dzieci, a także zajmuję się rehabilitacją prowadząc ćwiczenia ortoptyczne.

Podczas warsztatów dowiecie się jak rozwija się wzrok dziecka, jak w domowych warunkach kontrolować pracę oczu (testy na pracę oczu), jak stymulować wzrok przez zabawę i różne aktywności, a także jak bezpiecznie i mądrze korzystać z urządzeń elektronicznych.

Niedziela 15.00-15.20 Świadoma Mama – warsztaty dla rodziców: najczęstsze pytania do ekspertów

Zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym znajdziecie fragmenty rozmów ze specjalistami:

  • Katarzyna Popławska – psychoditeteyk, która swoim własnym doświadczeniem motywuje i edukuje nie tylko mamy. Na profilu Świadomej Mamy znajdziecie materiały w których Kasia wyjaśnia nam jak już w czasie ciąży mama ma wpływ na zdrowe nawyki swojego maluszka
  • Joanna Głogowska – seksuolog, na co dzień pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie. Asia rozmawiała z nami podczas live na temat seksu w trakcie ciąży i po porodzie.
  • Natasza Dajewska – położna z Poznania. Natasza jest specjalistą pielęgniarstwa rodzinnego i edukatorem laktacyjnym (tytuł honorowany przez Ministerstwo Zdrowia). Rozmawiałyśmy z nią na temat Bankowania Krwi Pępowinowej.
  • Julia Roshko – fizjoterapeutka, na co dzień zajmuje się rozwojem psychoruchowym dziecka oraz doradza przyszłym mamą jako fozjoterapeutka uroginekologiczna.

Świadoma Mama to darmowe warsztaty dla przyszłych i obecnych rodziców. W dobie pandemii, gdy nie mogły być one prowadzone lokalnie przeniesione zostały do sfery online. Wszystko po to by nie zostawiać Was rodziców bez dostępu do darmowej edukacji. Spotkania są interaktywne ponieważ goście zawsze starają się odpowiadać na pytania zadawane w trakcie transmisji w komentarzach – a Świadoma Mama nagradza te najciekawsze upominkami! Zapisać się możecie na www.swiadomamama.pl/warsztat-online

Niedziela 17.20-17.40 Egurrola Dance Studio – zajęcia online dla Mam: latino; prowadzi: Kamil Karliński

Egurrola Dance Studio to najnowocześniejsza szkoła tańca dla dzieci i dorosłych, teraz działająca także online na online.egurrola.com.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share