fbpx

Warsztaty dla rodziców

>

Zapraszamy Was do udziału w dodatkowych aktywnościach dla rodziców, które przygotowaliśmy podczas targów online. Każdy może dołączyć do warsztatów na żywo (wchodząc na wydarzenie w zakładkę „Dyskusja” o danej godzinie – czasem wymagane jest odświeżenie strony) lub odnaleźć zajęcia na wydarzeniu w późniejszym terminie i odtworzyć nagranie. Nie obowiązują zapisy. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy:

Sobota, 5 września

20.00 – 20.30 Chusta czy nosidło? 
Przegląd gadżetów do noszenia dzieci uzupełniony o pokaz wiązania chusty oraz montażu nosidła ergonomicznego (także na plecach rodzica). Motanie chusty oraz włożenie lali do nosidła będą puntem wyjścia do ustalenia dlaczego warto wybrać dla noworodka chustę tkaną oraz kiedy można sięgnąć po nosidełko i w jakie modele warto zainwestować.

Prowadząca: Aga Oleszczuk-Kalkhoff – certyfikowany doradca noszenia, który uczy prawidłowej obsługi chust oraz nosideł do noszenia dzieci. Stworzyła babywearingową markę 24hugs oraz multibrandowy sklep internetowy i pracownię noszenia dzieci na warszawskiej Saskiej Kępie (www.24hugs.pl). Ponadto, a może przede wszystkim mama Kostka, tzw. dziecka nieodkładalnego.


20.30 – 21.00 Gdzie i kiedy badać wzrok dziecka?

Początek roku szkolnego to dobry czas na wykonanie badań wzroku u dzieci. Nasze oczy dostarczają nam ponad 80% informacji o otaczającej nas rzeczywistości, a dobrze pracujący układ wzrokowy, zwłaszcza w czasie nauki jest podstawą dobrych jej wyników.  Zapraszamy na spotkanie podczas którego dowiecie się gdzie udać się na badanie w przypadku różnych nieprawidłowości narządu wzroku, jak powinna wyglądać diagnostyka dzieci już od 1 roku życia oraz jak wspierać prawidłową pracę oczu dziecka.

Prowadząca: mgr Joanna Zdybel (@orto.mama) – ortoptystka, optometrystka, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuję się w badaniu narządu wzroku u dzieci, a także zajmuję się rehabilitacją prowadząc ćwiczenia ortoptyczne.


21.00 – 21.30 Bezpieczne kosmetyki dla dzieci

Jak bezpiecznie wybrać płyn do kąpieli, krem na wiatr i mróz czy chusteczki nawilżane. Co z emolientami? Szkodzą czy pomagają? Niebezpieczne składniki w kosmetykach dla dzieci, których należy unikać.

Prowadząca: Ana Krysiewicz (@matkaaptekarka), mama dwóch córeczek Tosi i Misi, mgr farmacji, autorka bloga Matka Aptekarka. Jest ekspertem, który w przystępny sposób przekazuje wiedzę na temat właściwego stosowania i dawkowania leków oraz suplementów u dzieci, kobiet w ciąży i mam karmiących piersią. Ponadto, uczy jak prawidłowo pielęgnować skórę najmłodszych oraz pomaga kompletować wyprawkę dla noworodka i przyszłej mamy.


21.30 – 22.00 DOM – miejsce do naturalnego rozwoju dziecka: Doświadczanie – Obserwacja – Mówienie

Warsztaty dla rodziców dzieci przedszkolnych, którzy chcą wspomagać rozwój dziecka w zgodzie z ich naturalnym rytmem. Będą praktyczne przykłady, wskazówki i proste, ciekawe rozwiązania, które można zastosować w domu, aby wspomóc rozwój dzieci. Zakres tematyczny:

  • jak wspierać rozwój dziecka w domu, bez drogich sprzętów i skomplikowanych zabawek
  • jak wykorzystać przestrzeń, meble, rzeczy, które znajdują się w domu do zabawy i wspomagania rozwoju dziecka
  • jak sprzątanie, porządkowanie, segregowanie wspiera rozwój matematyczny dziecka
  • jak wykorzystać tzw. „Międzyczas” do ciekawych, konstruktywnych zabaw
  • jak wspierać rozwój mowy w codzienności

Prowadząca: Agnieszka Gasparska – pedagog specjalny wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, logopeda, terapeuta SI, filolog języka polskiego. Pomysłodawca i wydawca multisensorycznej książeczki dla dzieci (www.poezjaglosu.pl). Swoje doświadczenie zdobyła podczas pracy w żłobku i w przedszkolu jako nauczyciel i logopeda; oraz w trakcie prowadzenia zajęć i warsztatów w przedszkolach w Warszawie. Potrójna mama: Michałka (7 lat), Natalki (5 lat) i Gabrysi (3 lata).

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share