fbpx

TOP 5 aplikacji ciążowych

Ciąża to absolutnie wyjątkowy czas w życiu kobiety. Choć nie zawsze łatwy i beztroski, to jednak niesamowity. Coraz więcej kobiet po ujrzeniu dwóch kresek na ciążowym teście instaluje na swoim smartfonie przynajmniej jedną aplikację ciążową. Po co? Odpowiedź jest prosta! Dzięki temu można z łatwością wyliczyć przewidywany termin porodu i znaleźć garść porad, dzięki którym te 9 miesięcy upłynie zdecydowanie milej i… szybciej!

Poniżej przedstawimy Wam TOP5 aplikacji ciążowych, które mają najwięcej pobrań w Sklepie Google Play oraz wyróżniają się wysokimi ocenami użytkowników, dodatkowo wzięliśmy pod uwagę Wasze sugestie i opinie z Instagrama. Warto zaznaczyć, że wszystkie apki są bezpłatne! Niektóre z nich (co zaznaczymy) mają dodatkowo płatne opcje, które możecie wykupić, by uzyskać dostęp do ich rozszerzonych wersji. To co? Zaczynamy!

Ciąża+ (ponad 10 000 000 instalacji, ocena 4,8*)

Porady ekspertów, jasno opisany rozwój dziecka w danym tygodniu, pomocne wskazówki, listy zakupów – to wszystko znajdziecie w aplikacji Ciąża +. Dodatkowo piękne wizualizacje, dzięki którym możecie zobaczyć jak dziecko wygląda na danym etapie rozwoju. W tej aplikacji przyszła mama znajdzie wszystko, czego potrzebuje. Istnieje także możliwość wykupienia płatnej opcji, dzięki którym dostanie dostęp do jeszcze większej liczby różnych funkcjonalności np. licznika skurczy czy kopnięć dziecka.


Ciąża kalendarz. Tydzień po tygodniu (ponad 1 000 000 instalacji, ocena 4,7*)

Aplikacja opisuje rozwój dziecka w danym tygodniu ciąży. Przyszła mama otrzymuje również informacje o zmianach zachodzących w jej ciele, co pozwala przygotować się na nadchodzące etapy ciąży. Dodatkowym plusem aplikacji jest spora dawka wiedzy na temat odżywiania oraz kilka list np. wyprawkowa czy badań, które należy wykonać w danym trymestrze. Za dodatkową opłatą użytkownik może mieć dostęp do miernika – kopnięć, ciśnienia czy wzrostu brzucha. Minusy? Polscy użytkownicy zwracają uwagę na drobne błędy stylistyczne w przekładzie informacji, ale wraz z każdą aktualizacją aplikacja jest coraz lepsza.


Preglife (ponad 1000 000 instalacji, ocena 4,7*)

Aplikacja, dzięki której możecie śledzić rozwój dziecka nie tylko w ciąży, ale także 2 lata po narodzinach. Zawiera porady dla przyszłej mamy i taty, dzięki którym oczekiwanie na maluszka staje się jeszcze piękniejsze. Przejrzysta grafika pozwala na dokładne śledzenie, ile dni zostało do daty porodu. Aplikacja pozwala tworzyć wykres wagi w ciąży, dodawać zdjęcia brzuszka, zawiera także wiele artykułów i materiałów dotyczących przebiegu ciąży. Minusem aplikacji jest jej częste zawieszanie się na urządzeniach mobilnych.


Moja ciąża tydzień po tygodniu i licznik skurczy (ponad 1 000 000 instalacji, ocena 4,7*)

Aplikacja kolorowa i ciekawa! Dowiecie się z niej, jak rozwija się dziecko, jaki owoc przypomina w danym tygodniu, jakie zmiany zachodzą w ciele przyszłej mamy. Dodatkowo znajdziecie w niej pomocne listy: do porodu, badań medycznych, zakupów oraz narzędzi, które pomogą monitorować kobiecie w ciąży wagę, ciśnienie czy stan nawodnienia organizmu. Użytkownicy, którym przeszkadzają reklamy w aplikacji mogą wykupić jej płatną wersję, w której znajdą tylko interesujące materiały.


HiMommy – ciąża dzień po dniu, dziecko i poród (ponad 500 000 instalacji, ocena 4,6*)

Aplikacja urzekająca użytkowników piękną grafiką. Pokazuje, w jakim aktualnie dniu/tygodniu ciąży znajduje się kobieta, a każdego dnia pojawia się nowa wiadomość dla mamy. Dodatkowo, w aplikacji znajdziemy możliwość zapisania daty kolejnej wizyty u lekarza czy aktualnej wagi. Przyszła mama może także zobaczyć wizualizację swojego dziecka w danym tygodniu. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia kolejnych funkcjonalności aplikacji – więcej tekstów dotyczących rozwoju dziecka, rozszerzone powiadomienia i dożywotni dostęp do obecnych i przyszłych funkcji.


Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy tabelkę (√* oznacza daną opcję w wersji płatnej).

Nazwa Informacje o rozwoju dziecka Kalendarz

ciąży

Dodatkowe artykuły i wskazówki Listy badań, wyprawkowe Dodatkowo płatne funkcjonalności
Ciąża+ √*
Ciąża kalendarz
Preglife x
Moja Ciąża tydzień po tygodniu
HiMommy
Otwórz galerię

Jak możecie zauważyć, powyższe aplikacje mają wiele podobnych rozwiązań i funkcjonalności. To od Was zależy, która bardziej Wam się sprawdzi. My radzimy, aby zainstalować sobie kilka z dostępnych na rynku aplikacji i przetestować je przez jakiś czas. Dzięki temu będziecie mogli znaleźć to, co najbardziej spełnia Wasze oczekiwania.

Oczywiście, nasze TOP5 to nie wszystkie aplikacje z jakich możecie korzystać. W Sklepie Google Play znajdziecie ich mnóstwo. W Polsce popularnością cieszą się także m.in. Moja ciąża z eDziecko (ponad 100 000 instalacji) czy Asystent Ciąży (również ponad 100 000 instalacji). Każda przyszła mama znajdzie coś dla siebie!

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share