fbpx

Tupot małych stóp

Fot. Collegien

Powoli żegnamy wakacje i rozglądamy się za żłobkową i przedszkolną wyprawką! Dzieci w placówce spędzają sporą część swojego dnia, dlatego tak ważne dla ich zdrowia i komfortu jest dobranie odpowiedniego obuwia. Zapraszamy na zestawienie sześciu najlepszych propozycji kapciuszków do żłobka i przedszkola.

Płaskim, twardym kapciom dziękujemy i mówimy 3 razy NIE! Mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Usystematyzujmy sobie krótko, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

  • Łatwe zakładanie. Ważne, aby maluch nie miał problemów z samodzielnym ściąganiem bucików oraz zakładaniem. Warto wybierać  takie, które się łatwo wsuwa, są zapinane na rzepy, lub suwak.
  • Elastyczna podeszwa. Maluchy w przedszkolu są w ciągłym ruchu. Zwróćcie uwagę czy podeszwa z łatwością się ugina. Najlepiej aby zginała się do 1/3 lub 2/3 długości.
  • Wygoda. I odpowiedni rozmiar. Zwróćcie uwagę nie tylko na długość bucika, ale też szerokość i głębokość. Nie kupujcie butów na wyrost – stopa będzie niewłaściwie utrzymywana przez but, co negatywnie będzie wpływało na jej rozwój. Dopytajcie 15 razy czy nic nie uwiera? Nie ciśnie w paluszki? 😉 
  • Odpowiedni materiał. Nie wybierajcie bucików tylko ze względu na kolorowy design. Stopa dziecka musi oddychać, dlatego omijajcie wszelkie sztuczne materiału.
  • Zapiętek. Ważne, aby zapiętek w bucikach był lekko podwyższony. Pomaga to ustabilizować się stopie, co pozytywnie wpływa na rozwój. 
Crocs

Czas przejść do konkretów. Na dobry początek marka Crocs, ale w nieco mniej znanym wydaniu. Wiedzieliście, że w swojej ofercie posiadają kapciuszki? Zwróciliśmy na nie uwagę ze względu na łatwość wsuwania i zsuwania. Oprócz tego posiadają wypustki na podeszwie, które pomaga zachować stabilność.

Otwórz galerięTitot

Przechodzimy do kapci polskiej marki Titot. Chodzą słuchy, że to najpiękniejsze kapcie w całych internetach! 😉 Są antypoślizgowe i wykonane z oddychającego materiału, dzięki czemu stópka się w nich nie poci i są wyjątkowo komfortowe w noszeniu. Wykonane są z bawełny, nosek zapobiegający przetarciom na palcach jest skórzany, a środek wypełniony jest bambusową dzianiną. 

Otwórz galerięSlippers Family

Kolejną marką, na którą warto zwrócić uwagę jest Slippers Family. To, co je wyróżnia to łatwe zapinanie na rzep, wywietrzniki i naturalne materiały. Buty są doskonale skonstruowane – posiadają szerokie noski, które dbają o prawidłowe ułożenie stóp oraz wyższy zapiętek. Duży plus za ogromny wybór kolorów.

Otwórz galerięAttipas

Czas na markę Attipas, czyli najlepszego przyjaciela pierwszych kroków. 😉 Świetne buciki dla maluchów. Po pierwsze są lekkie i elastyczne. Rodzice lubią je za cienką warstwę podeszwy, dzięki której dzieci czują podłoże i wszelkie nierówności, co pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój umiejętności stopy. W przypadku tych butów, wysokość podbicia dziecka nie ma znaczenia. Dopasują się do każdej stópki. Oprócz tego – łatwo się uginają, mają szeroki nosek i elastyczny zapiętek. 

Otwórz galerięFiorino

Tuptusie z marki Fiorino wykonane są z certyfikowanej bawełny, a ich podeszwa z miękkiej skóry. Model Faster dodatkowo został wyposażony w łatki kauczukowe. W ofercie multum wzorów i kolorów – jesteśmy pewni, że każde dziecko znajdzie swoje ulubione.

Otwórz galerięCollegien

Kapcie francuskiej Collegien wyglądem przypominają niego nasze dobre, polskie Attipasy. To, co je wyróżnia to podeszwa, która ma wyżłobione delikatne dziurki,  dzięki czemu stopa z łatwością oddycha. Wierzch wykonany jest z dzianiny bawełnianej. Buciki dostosowują się do kształtu stopy, co sprawia że są bardzo lubiane przez dzieciaki.

Otwórz galerię

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share