fbpx

W objęciach snu

Wyprawka
Fot. Sleepee

Jak wszyscy dobrze wiemy sen w życiu każdego człowieka pełni podstawową rolę – umożliwia regenerację, a co a tym idzie prawidłowe funkcjonowanie organizmu… Jeszcze większe znaczenie odgrywa dla naszych najmłodszych pociech – umożliwia im właściwy rozwój i nabranie energii na dalsze zmagania. Problem snu dziecka (a raczej niespania) spędza sen z powiek wielu rodzicom – spróbujmy zatem sprawić, by odpoczynek maluszka był jak najbardziej komfortowy, a co za tym idzie i nasze noce spokojne. Jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani co wybrać albo nie wiecie dokładnie czym się różni kokon od rożka czy otulacza oraz jak wspomagają one dziecięcy sen to przeczytajcie dalszą część artykułu oraz zobaczcie nasze propozycje produktów.

ROŻEK – kwadratowy kocyk, składany na kształt koperty, następnie zawiązywany/zapinany. Zazwyczaj kojarzy nam się z noworodkiem, którego szczelnie otula zapewniając mu komfort, ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Najczęstszym “zarzutem” pod jego adresem jest to, że używamy go bardzo krótko i zastępujemy kocykiem/kołderką. Jednak większości niemowlaków bardzo odpowiada taka forma otulenia i nie warto z niej zbyt szybko rezygnować. Jest to również świetna alternatywa dla osób, które nie są przekonane do spowijania otulaczami lub których dzieci po prostu ich nie tolerują. Wybierając rożek warto również wziąć pod uwagę, żeby na późniejszym etapie można było go używać jako kocyk lub matę edukacyjną.

La Millou
La Millou
BabySteps
ColorStories
Effiki
Kadaro
Kadaro
Kalamati
Kalamati
Lullalove
Lullalove
Makaszka
Makaszka
Samiboo
Sleepee
TinyStar
Beztroska
Otwórz galerię

OTULACZ – klasyczny pomocnik rodziców, którzy są fanami metody 5S dra Harveya Karpa. Służy do spowijania dziecka, występuje w dwóch “odmianach” – ciasnego śpiworka zapinanego na zamek lub dużej kwadratowej chusty (pieluszki/kocyka), którą owija się maleństwo. Dlaczego w ogóle spowijać? Pozycja ta imituje środowisko, do którego dziecko jest przyzwyczajone z brzucha mamy – uspokaja je, łagodzi odruchy Moro zapobiegając wybudzaniu się. Warto pamiętać o odpowiednim ubraniu dziecka, gdy używamy otulacza – uważajmy, aby dziecka nie przegrzać. Otulacz w formie chusty można oczywiście wykorzystywać również do przykrycia dziecka w wózku czy łóżeczku lub jako pieluszkę.

Tulik
Tulik
Tulik
Sleepee
BabySteps
Samiboo
Poofi
Makaszka
Lanila
Effiki
ColorStories
Bolo.
BabySteps
Otwórz galerię

KOKON / GNIAZDKO NIEMOWLĘCE – owalne mini-łóżeczko z materiałowymi, miękkimi brzegami. Jego funkcją jest ograniczenie przestrzeni w łóżeczku, które dla takiego maleństwa jest przeogromne. Dzięki temu dzieciątko czuje się bezpiecznie i przytulnie. Jego niewątpliwą zaletą jest to, iż może być traktowane jako przenośne łóżeczko – możemy je umieścić w łóżko rodziców, na sofie czy na macie – oczywiście zawsze pod kontrolą osoby dorosłej. Świetnie sprawdza się również na wyjazdach. Część kokonów posiada opcję rozwiązywania jednego z końców co umożliwia korzystanie z niego przez dłuższy czas. To co odróżnia go od otulaczy i rożków to zapewnienie swobody ruchów, co w zależności od preferencji dziecka może być plusem lub minusem. Często stosowany jest także w połączeniu z wcześniej wymienionymi.

La Millou
La Millou
Lanila
Lanila
Makaszka
Makaszka
Sleepee
Sleepee
Tiny Star
Kadaro
Kadaro
Otwórz galerięWiecie już co wybierzecie?