fbpx

Jesień to pora roku, która sprzyja czytaniu książek. Coraz krótszy dzień, niskie temperatury i częste odpady deszcze sprawiają, że więcej czasu spędzamy razem z dziećmi w domu. Sięgając po książkę nie tylko przyjemnie spędzamy czas i w mądry sposób walczymy z nudą, ale i dbamy o rozwój intelektualny nasz i naszego dziecka. Nowe zapowiedzi książkowe od HarperKids przeznaczone dla najmłodszych, ciut starszych czytelników, a nawet dorosłych, uprzyjemnią jesienny wieczór – z nimi nawet najbardziej pochmurne dni nie będą nikomu straszne! 🙂

,,Bajki dźwiękowe”

Dawno, dawno temu dzieci spokojnie i cicho słuchały bajek… dziś potrzebują czegoś więcej! Pragną bawić się razem z bohaterami, tańczyć, mruczeć i śpiewać, a jednocześnie uwielbiają spędzać czas z rodzicami przy lekturze. Dlatego właśnie powstały zupełnie nowe bajki dźwiękowe z klasycznymi historiami o Aladynie, Czerwonym Kapturku czy Kocie w butach. Dzięki nowej technologii książka pozostaje książką z cienkimi stronami, ale kryje w sobie bogactwo dźwięków, które uruchamiają wyobraźnię. To nie tylko proste odgłosy, ale całe instrumentalne wstawki nagrane z udziałem prawdziwych instrumentów, oddające charakter poszczególnych scen.

„Cocomelon. To lubię. Warzywa; Przedszkole; Dobre słowa”

Cocomelon – ulubieniec najmłodszych zaprasza do stołu! W książkach podejmowane są tematy ciekawe dla dziecka i ważne dla rodzica, a sama seria powstała pod okiem pedagoga. Dlaczego jedzenie warzyw jest taką ważną sprawą? Jak przygotować najmłodszych na nową przedszkolną rzeczywistość? Jak odkryć magiczne słowa, które sprawiają, że inni się uśmiechają? Opowieść bohatera internetowego fenomenu Cocomelon jest znakomitym punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem, a ilustracje i poręczny, niewielki format jest atrakcyjny dla malucha, który chętnie uczy się poprzez zabawę.

„Dolina Muminków: Poznaj Muminki!”, „Dolina Muminków: Zabawy Muminków”

Cóż to za czarodziejska dolinka! W Dolinie Muminków zabawa nigdy się nie kończy! Ruchome obrazki to bestsellerowy format dla maluchów. Ulubieni bohaterowie, kolorowe ilustracje, poruszające się elementy oraz rymowany tekst sprawiają, że każda chwila z tą książeczką będzie dla najmłodszych fanów małych trolli idealnym zaproszeniem do Doliny Muminków.

Seria książek z otwieranymi okienkami – ,,4 pory roku. Masza i Niedźwiedź; 100 słów na co dzień. Bing; Zabawa w chowanego. Przygody Misia Paddingtona; Pracowite lokomotywy. Tomek i przyjaciele; Bing w ogrodzie; Bing. Pada deszcz’’

Ulubieni bohaterowie z serialu ukrywają się w otwieranych okienkach, a nazywanie zwierzaków, przedmiotów codziennego użytku czy domowych sprzętów to wielka rzecz i pierwszy krok w odkrywaniu świata. Tutaj zwierzęta bawią się świetnie przez cały rok podziwiając świat pełen obiektów, które mają swoje nazwy!

Opowieść z dreszczykiem – „Masza i Niedźwiedź. Opowieści dla Małych i Dużych”

Masza ma tysiąc pomysłów na minutę i wszędzie jej pełno, a poczciwy Niedźwiedź najchętniej całymi dniami rozwiązywałby krzyżówki lub majsterkował w ogrodzie. Ale… przeciwieństwa się przyciągają! Masza najlepiej czuje się w towarzystwie swojego dużego przyjaciela, a Niedźwiedź dałby się za małą psotnicę pokroić! Przeczytaj o przygodach tego niezwykłego duetu! Historie zawarte w tym tomie zostały napisane na podstawie odcinków serialu „Masza i Niedźwiedź” i są ilustrowane oryginalnymi kadrami z uwielbianej przez dzieci animacji! W zbiorze znajduje się wiele opowiadań, które z pewnością ucieszą fanów dreszczyku. Przepiękne, eleganckie wydanie będzie doskonałym prezentem dla wielbicieli przygód małej urwiski i jej cierpliwego przyjaciela.

„Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć: Możemy uratować naszą Ziemię; Tu jest nasz dom; Świat chce, byś był sobą”

Nowości w serii Akademia Mądrego Dziecka dla starszych dzieci pokazują, że dzieci mogą zmieniać świat i dzięki kreatywności ocalić naszą planetę od postępującego zniszczenia. Wszystkie książki z tej serii mają jedno bardzo ważne przesłanie – wszyscy jesteśmy różni, ale niezależnie od tego, gdzie i jak żyjemy, więcej nas łączy niż dzieli, bo razem możemy wszystko.

„Nieznośna niepodległość. Horrrendalna historia Polski”

Seria książek skierowana do młodego czytelnika, w których fakty historyczne są podane w ciekawy, przystępny sposób, a ciekawostki historyczne zapadają w pamięć i pozwalają zabłysnąć wiedzą w szkole. Dowcipne, komiksowe ilustracje wciągają w trochę zwariowaną opowieść o naszej historii. Książki pokazują, że nauka nie musi być zmorą każdego starszaka, a podana w interesujący sposób potrafi wciągnąć i lepiej się zapamiętuje.

„Na Jowisza! 2 – Nadal uzupełniam Jeżycjadę” 

Książka przeznaczona dla dorosłych czytelników to kontynuacja bestsellerowego kompendium wiedzy o Borejkach, ich krewnych i znajomych, a także o okolicach, w których toczy się akcja 22 powieści cyklu. Nowe uchylanie rąbków, nowe tajemnie i dużo miłych niespodzianek namalowanych specjalnie dla czytelników Genowefy Bombke i jej córek, a także podobizny czterech sióstr Borejko w wieku dojrzałym, Sławka Lewandowskiego i stryjaszka Józefa! Śmieszne, ciekawe, a nawet romantyczne anegdoty związane z powstawaniem Jeżycjady i zarazem – z prywatnym życiem jej autorki!

Książki od HarperKids to międzypokoleniowa gratka dla wszystkich fanów literatury! Powyższe książki oraz wiele innych nowych opowieści znajdziecie już w październiku na stronie www.harpercollins.pl.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share