fbpx

Wygoda dzieciaków to mój priorytet!

QΠШ Robert KupiszRobert Kupisz, artysta o wielu talentach – tancerz, stylista fryzur, w 2011 roku zadebiutował również jako projektant mody i twórca autorskiej marki QΠШ Robert Kupisz. W wywiadzie dla kiddostyle.pl opowiada o swoich pasjach i inspiracjach oraz o nowej kolekcji dla dzieci.

 

kiddostyle.pl: Patrząc na Twój życiorys widać, że nie boisz się spełniać swoich marzeń i wytrwale dążysz do celu – co skłoniło Cię do związania się z branżą modową?

Robert Kupisz: Od dziecka interesowałem się modą i tak naprawdę zawsze wiedziałem, że zostanę projektantem. Już jako 11 latek zaprojektowałem sweter, który wykonała moja mama. Ta droga do miejsca w którym jestem była długa bo nie wiedziałem jak zrealizować to marzenie aby było to również sposobem na życie. Wszystkie moje wcześniejsze zawody wynikały z pasji i zawsze robiłem tylko to co lubiłem. Zarówno praca jako nauczyciel tańca i stylista fryzur, miały wpływ na mój rozwój i były spełnieniem marzeń, ale tym najważniejszym zawsze było bycie projektantem mody i szczęśliwie je też udało mi się spełnić.

kiddostyle.pl: Jak narodził się pomysł na projektowanie również dla dzieciaków?

R.K.: Pierwsze ubranka dziecięce to były t-shirty, które robiłem w ramach prezentów dla dzieci znajomych. Mieliśmy też dużo zapytań o ubrania dziecięce od naszych stałych klientów i w pewnym momencie stwierdziłem, że to już najwyższy czas żeby w ubrania z metką Qπш ubierać całe rodziny, a nie tylko dorosłych.

kiddostyle.pl: Wróćmy na chwilę do przeszłości – jaki był Twój styl w dzieciństwie i jak byłeś nastolatkiem? Czy ma to jakiś wpływ na kolekcje, które tworzysz dla najmłodszych?

R.K.: Jako dziecko bardzo lubiłem się wyróżniać. Dużo ubrań robiłem sam. Jako nastolatek w okresie komunizmu, farbowałem i przerabiałem stare ubrania. Ostatnio znalazłem zdjęcia z tamtego okresu i projekty dla Gazety Kieleckiej i okazuje się, że mój styl w ogóle się nie zmienił bo moja ostatnia kolekcja była utrzymana w tym klimacie. Zawsze lubiłem robić ubrania dla siebie, bo nigdy nie było nic co mi się do końca podobało i tak mi już zostało, bo teraz tworząc kolekcję projektuję to co sam chciałbym nosić.

kiddostyle.pl: Co charakteryzuje markę QΠШ Kids? Jakie fasony preferujesz? Jakich materiałów używasz?

R.K.: Moja marka to przede wszystkim bardzo komfortowe rzeczy. Przez 20 lat byłem tancerzem, uprawiam sport i wiem, że ubrania powinny pracować z ciałem i to żeby ubrania były wygodne jest moim priorytetem. Szyjemy je z naturalnych tkanin, a kroje nie utrudniają ruchu. Uważam, że ubrania dziecięce cieszę się popularnością bo są po prostu bardzo wygodne.

kiddostyle.pl: Kolekcja letnia to już druga odsłona linii dziecięcej – jak została przyjęta?

R.K.: Dzieci od początku bardzo polubiły nasze ubrania. Linia dziecięca jest spójna z tym co robimy dla dorosłych. Wiemy, że rodzice kupują dzieciom ubrania podobne do tych, które kupują u nas dla siebie. Cieszy nas to bo taki był właśnie cel stworzenia tej linii.

kiddostyle.pl: Każda Twoja „dorosła” kolekcja jest bardzo „konkretna” i ma jasne przesłanie – a jaka jest najnowsza kolekcja KIDS? Co było dla Ciebie inspiracją przy jej tworzeniu?

R.K.: Kolekcje dziecięce powstają równocześnie z kolekcjami głównej linii marki QΠШ i to właśnie z niej zawsze zaczerpnięty jest z pomysł na to co zaproponujemy najmłodszym. Ubrania są po prostu proporcjonalnie zmniejszone, a konstrukcje dopasowane tak aby mogły je nosić dzieci.  W dużej mierze szyjemy z tych samych tkanin i trzymamy się tej samej kolorystyki żeby wszystko było ze sobą spójne.

kiddostyle.pl: Czy wraz z rozwojem linii dziecięcej planujesz również pokazy mody z udziałem najmłodszych?

R.K.: Być może zrobię kiedyś taki pokaz gdzie pokaże na wybiegu i dzieci i dorosłych. Obecnie odeszliśmy od robienia sezonowych pokazów. Nowe kolekcje pokazujemy w formie filmu. Jest to spowodowane tym, że w związku z ciągłym rozwojem marki, potrzebujemy materiałów, które możemy wysyłać do zagranicznych kontrahentów. W tym sezonie też pracujemy już nad nowym filmem ale kto wie, może za jakiś czas wrócimy do pokazów i wtedy pomyślę też o dziecięcych modelach.

kiddostyle.pl: Jakie są dalsze plany jeśli chodzi o linię QΠШ Kids? Czego możemy się spodziewać? Czy już na dobre zagości w Twoim „repertuarze”?

R.K.: Linia QΠШ KIDS już na dobre zagościła w naszej ofercie. Popularność tych ubrań jest coraz większa więc na pewno będziemy ja rozwijać i wypuszczać kolekcje regularnie.

Dziękuję za rozmowę!

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share