fbpx

Zdrow(sz)y styl życia na Twoich zasadach

Jeśli choć raz próbowałaś zmienić dietę, miałaś okazję przekonać się jak uciążliwe jest gotowanie na dwa garnki, oddzielnie „dietetycznie” dla siebie i „normalnie” dla rodziny. Książka „Bez liczenia i ważenia” uczy, że dietetycznie może być również normalnie – bez rewolucji! Nauczysz się jak komponować wartościowe posiłki, które można jeść wspólnie z rodziną.

„Chciałabym, żeby kobiety przestały bać się jedzenia” – to główny cel, który przyświeca autorce książki, dietetyczce Monice Ciesielskiej, znanej również jako Dr Lifestyle, twórczyni słynnych już diet z supermarketów. „Bez liczenia i ważenia” to poradnik oparty na wynikach rzetelnych badań naukowych, który nie służy tylko do biernego czytania. Przygotowany został w formie kursoksiążki, czyli zawiera praktyczne ćwiczenia, które skłaniają do refleksji i analizy własnych zachowań i nawyków żywieniowych, a wszystko po to by przywrócić kobietom żywieniową niezależność.

Emocji się nie je!

Powyższe stwierdzenie to świetne zobrazowanie jak skomplikowana może być relacja
z jedzeniem. To właśnie nad nią czytelniczki będą pracować podczas „przerabiania” książki. „Żeby nie zakopywały smutku w stosie czipsów, a połamanych serc nie kleiły czekoladą” – dodaje autorka książki. Dr Lifestyle pomaga znaleźć kompromis pomiędzy obsesyjnym kontrolowaniem jedzenia a trybem „hulaj dusza, piekła
nie ma”
. Zachęca do próby odżywiania bez konieczności ważenia produktów i jedzenia zgodnie z dietą, bez spowiadania się aplikacji ze wszystkiego, co się zjada. Każdy może zrealizować strategię #bezliczeniaiważenia na swój sposób – w oparciu
o samoobserwację, dotychczasowe nawyki żywieniowe i możliwości podyktowane pracą oraz codziennymi obowiązkami.

W książce znalazł się również rozdział autorstwa Oli Budzyńskiej (Pani Swojego Czasu), który odpowiada na pytanie „Jak znaleźć czas na zdrowsze życie”. Mistrzyni planowania przypomina w nim m.in. o najważniejszej zasadzie czyli metodzie małych kroków: od dziś zjedz jedno jabłko dziennie. Tylko tyle? Aż tyle!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Pełnego Czasu, a jej oficjalna premiera miała miejsce 14 czerwca 2021 r. „Bez liczenia i ważenia” można kupić w wersji papierowej lub elektronicznej na www.sklep.paniswojegoczasu.pl oraz w Przestrzeni Pełnej Czasu w Krakowie. Do pracy z książką zostały przygotowane dedykowane naklejki, można również skorzystać z innych gadżetów ułatwiających planowanie diety tj. Planerów Pełnych Czasu, segregatorów, notatników oraz fantastycznych artykułów piśmienniczych.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share