fbpx

Od najmłodszych lat maluchy uwielbiają naśladować swoich rodziców, chętnie też pomagają im w „dorosłych czynnościach”. Nierzadko bywa to dla nich lepszą rozrywką, niż ich własne zabawki. Pomocnik kuchenny Montessori tzw. kitchen helper marki Momiki umożliwia dziecku uczestnictwo w tych pracach codziennych, które wcześniej — ze względu na wysokość — nie były dla niego dostępne. 

Pomocnik kuchenny jest odpowiedzią na ciąganie za nogawki, patrzenie błagalnym wzrokiem, wyciąganie rączek do podnoszenia czy kładzenie dziecka na blacie. Wasze dziecko będzie szczęśliwe, a kręgosłup odetchnie z ulgą. Przeznaczony jest dla samodzielnie stojących niemowląt oraz dzieci do około 7. lat, o wadze nieprzekraczającej 50 kg. Do podestu dołączona jest barierka zabezpieczająca dla najmłodszych, którą w dowolnym momencie można zdemontować. Regulowany podest pozwala na zmianę wysokości.

Kitchen helper Momiki Concept jako jedyny w Polsce przeszedł pozytywnie testy bezpieczeństwa w Instytucie Nadzoru Technicznego. Jest połączeniem stabilności konstrukcji, bezpiecznej technologii montażu z pięknym designem i lekkością formy. Wykonany jest ręcznie ze sklejki z drewna liściastego. Malowany bezpiecznymi lakierami i farbami dla dzieci, zgodnymi z europejską normą PN EN 71.3.

Otwórz galerię

Kitchen helper to nie tylko mebel — to udostępnienie dziecku świata pełnego nieznanych i interesujących doznań. Dziecko, stojąc na podeście, może bez przeszkód uczyć się przez obserwację dorosłych, samo zmywać naczynia czy wykonywać proste czynności kuchenne. W ten sposób może wzmacniać poczucie własnej wartości, rozwijać samodzielność i pewność siebie oraz doskonalić koordynację ruchów.

Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce – a produkty dostępne do kupienia na: www.momiki.pl

 

 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share