Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko domek dla dzieci w ogrodzie

Jak zbudować domek dla dzieci w ogrodzie?

Data publikacji 04/03/2024


Chcesz wiedzieć, w jaki sposób najszybciej i najskuteczniej zbudować domek dla dzieci do ogrodu? Jak zrobić stabilną konstrukcję, która wytrzyma bez konieczności remontu przez lata użytkowania? To proste! Wystarczy, że sprawdzisz poniższy poradnik, a budowa domku dla dzieci w ogrodzie nie będzie dla Ciebie żadnym problemem!

Domek dla dzieci do ogrodu DIY – co będzie potrzebne?

Budowa domku dla dziecka wymaga przede wszystkim zaopatrzenia się nie tylko w niezbędną wiedzę, ale i narzędzia stolarskie – szczególnie jeśli domek wykonany będzie w 100%
 z drewna. Do wykonania konstrukcji potrzebujesz przede wszystkim:

 • młotka,

 • gwoździ,

 • wkrętów do drewna,

 • wkrętarki,

 • ukośnicy do cięcia desek,

 • kleju do drewna,

 • szlifierki,

 • miarki,

 • papieru ściernego,

 • desek i belek montażowych.

To prawdopodobnie wszystkie potrzebne narzędzia oraz materiały, które pozwolą Ci na skuteczną budowę domku w ogrodzie dla dzieci. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, szczególnie jeśli chcesz wiedzieć, jak zbudować domek dla dzieci w ogrodzie większych rozmiarów lub taki na podeście. Po skompletowaniu niezbędnych materiałów i przygotowaniu narzędzi – musisz opracować plan działania.

Jak zrobić domek dla dzieci do ogrodu? Krok po kroku

W sieci znajdziesz wiele inspiracji, które wskażą Ci najlepsze metody, jak zrobić domek dla dzieci do ogrodu. W pierwszej kolejności zaplanuj wygląd finalny domku oraz typ konstrukcji, jaką zastosujesz. Pamiętaj, że belki konstrukcyjne powinny być połączone ze sobą przy pomocy długich wkrętów do drewna. Podczas tworzenia pokrycia dachowego przyda Ci się ukośnica, która pozwoli na docięcie idealnych kątów w deskach. Proces budowy domku dla dzieci w ogrodzie można opisać w kilku krokach:

 1. Projektowanie.

 2. Kompletowanie narzędzi i materiałów budowlanych.

 3. Impregnacja drewna konstrukcyjnego oraz desek na podłogi.

 4. Tworzenie konstrukcji domku wraz z konstrukcją dachu.

 5. Budowa podłogi przy pomocy desek wraz z zachowaniem odpowiednich szczelin pomiędzy nimi.

 6. Wykonanie otworów drzwiowych.

 7. Montaż drzwi i okien oraz poszycia dachowego.

Domek dla dzieci do ogrodu DIY to dobra opcja jeśli masz odrobinę miejsca w swoim ogrodzie i chcesz zagospodarować ją dla swoich dzieci. Własnoręcznie stworzony domek to szansa, aby zająć latem dzieci na wiele godzin zabawy w ciągu dnia. Zanim zdecydujesz się na budowę domku, koniecznie weź pod uwagę:

 • stabilność domku,

 • bezpieczeństwo,

 • funkcjonalność,

 • odporność na zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Aby zachować najwyższe standardy budowy takiej, stosunkowo nieskomplikowanej konstrukcji, wybierz sprawdzone materiały (drewno i wkręty) oraz zaopatrz się
 w profesjonalne narzędzia. W ten sposób nawet bez kompleksowej wiedzy z zakresu stolarstwa oraz budownictwa będziesz w stanie samodzielnie postawić domek dla dzieci w ogrodzie nawet w kilka dni.

Zastanawiasz się finalnie, ile będzie kosztować stworzenie domku dla dzieci na ogród? Najczęściej koszty oscylują w granicy 2-4 tys. złotych, choć wiele zależy od wielkości obiektu oraz materiałów wykorzystanych do jego budowy.

Materiał zewnętrzny

Redakcja kiddostyle.pl

Zespół entuzjastek w dziedzinie mody dziecięcej, zdrowia dziecka i dziecięcych kulinariów. Dzielimy się naszymi pomysłami na spędzanie czasu z dziećmi, doborem odpowiednich marek dziecięcych czy pomysłami na zdrowe przekąski. Poza pracą jesteśmy rodzicami z długoletnim stażem, dlatego też na naszym blogu znajdziesz dużo treści o tej tematyce oraz o prawidłowym rozwoju dziecka.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealne kapcie dla dzieci